Cesta: Novinky / PPK 16/2019 vychází 29. července


PPK 16/2019 vychází 29. 7. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou poštovní a komunikační služby a jejich používání v mobilním telefonu. Najdete tu také tipy na nejlepší placené programy (a rady kde a jak je zakoupit) a informace o počítačových monitorech a o automobilových navigacích. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na přehrávání a úpravy videa, na to, jak v tabulkovém procesoru MS Excel vytvořit automatický kalendář a jak pomocí aplikace Pošta pro Windows 10 napsat e-mailovou zprávu.

Vyberte si monitor

Seznámíme vás s aktuální nabídkou počítačových monitorů a poradíme vám, podle kterých parametrů vybrat model, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Nejlepší placené programy

Zaměříme se na programy, do nichž se vyplatí investovat. I když většinu činností s počítačem lze zvládnout za pomoci nástrojů bezplatných nebo obsažených v rámci instalace operačního systému, existují i kvalitní programy placené – a ty rozhodně není dobré opomíjet. Poradíme vám také to, kde a jak placené programy zakoupit.

Autonavigace

Tento článek věnujeme navigačním přístrojům pro motoristy. Moderní automobily bývají vybaveny navigačním systémem zabudovaným do palubní desky a propojeným se zábavním, informačním a komunikačním centrem vozu. Navigaci však lze pořídit také jako samostatný přístroj. Seznámíme vás s možnostmi těchto zařízení.

E-mail a komunikace v mobilu

Nabídneme vám rady a návody pro práci s elektronickou poštou a s dalšími komunikačními službami v mobilním telefonu a nabídneme vám tipy na šikovné mobilní aplikace.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem elektronické přílohy jsou tentokrát nejlepší programy na správu a přehrávání videa v počítači. Najdete zde programy nejen pro přehrávání, úpravu a editaci videosouborů, ale také potřebný balíček kodeků pro Windows a další praktické nástroje pro práci s videem. Jako bonus vám přinášíme krátký animovaný film Big Buck Bunny.