Cesta: Novinky / PPK 16/2018 vychází 30. července


PPK 16/2018 vychází 30. 7. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání je digitalizace hudebních nahrávek. Najdete tu také přehled levných kompaktních fotoaparátů a informace o mobilních aplikacích a příslušenství k telefonu, které využijete při rekreačním sportování. V dalších článcích vám nabídneme tipy na praktické doplňky a příslušenství k notebookům. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak vytvořit video z fotografií a jak ve Windows 10 uspořádat dlaždice v nabídce Start.

Digitalizujeme hudbu

Hlavní téma vydání je věnováno stále populárnímu převodu hudebních nahrávek z gramofonových desek a magnetofonových pásků do formátu MP3 a dále správě hudebních souborů v počítači a jejich přehrávání.

Kompaktní fotoaparáty

V tomto vydání najdete přehled aktuální nabídky běžných kompaktních fotopřístrojů. Ač řada lidí dává přednost fotografování mobilem, stále se najdou uživatelé, kteří mobil používají jen na volání a na posílání zpráv, ale když chtějí fotografovat, dávají přednost klasickým fotoaparátům. Podíváme se i na funkce a možnosti, které tyto přístroje nabízejí, a vysvětlíme, v čem jsou lepší než fotoaparáty v mobilech a ve kterých oblastech naopak zaostávají.

Sportujeme s mobilem

Mobilní telefon vybavený vhodnými aplikacemi může nejen evidovat pohybovou aktivitu uživatele a pomoci udržovat zdravý životní styl, ale také pomáhat sportovcům při tréninku. Nabídneme vám tipy na užitečné aplikace, na on-line služby a na elektronické doplňky (fitness náramky, sportovní chytré hodinky, snímače tepové frekvence a cyklopočítače).

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus užitečný program CyberLink YouCam, který spolupracuje se všemi běžnými modely webových kamer. Do obrazu kamery program přidává v reálném čase zajímavé efekty, pozadí, rámečky či další grafiku a umožňuje jejich záznam formou videa či statických snímků. Takto získaný záznam lze pak vystavit na Youtube či na Facebooku. Bohaté jsou rovněž možnosti spolupráce s komunikačními programy typu Skype: Například lze sdílet pracovní plochu počítače nebo v průběhu hovoru přehrávat prezentace a prezentovat fotografie. Multiplayerová videohra Fortnite Battle Royale je založena na původní placené hře Fortnite. S ostatními hráči můžete uzavírat dohody o spolupráci a domlouvat strategii, jak dosáhnout nejlepšího výsledku. Ale hrát můžete i samostatně. Na začátku hry je 100 hráčů bez výbavy spuštěno z létajících autobusů na náhodně generovanou mapu, která obsahuje zbraně, brnění a další předměty důležité pro podporu v boji. Kdo dřív přijde, ten bere. A nepřítel může být kdekoliv. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Hudba v počítači“, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku těch nejlepších programů pro správu hudebních souborů a pro jejich přehrávání a převod.

Seznam programů umístěných na CD najdete zde.