Cesta: Novinky / PPK 16/2015 vychází 27. července 2015


PPK 16/2015 vychází 27. 7. 2015

V hlavním tématu tohoto vydání najdete průvodce přeinstalací operačního systému Windows 7. Další články jsou věnovány zvukové výbavě počítače, recenzím zajímavých produktů (chytrých hodinek, kompaktních fotoaparátů, tabletu či velkého monitoru) a odpovědím na nejčastější dotazy týkající se nakupování v internetových obchodech. V rubrice návodů „jak na to“ se dozvíte mimo jiné to, jak jednoduše upravit fotografie pomocí bezplatného programu Gimp. Také toto prázdninové vydání PPK bude v prodeji tři týdny (do 16. srpna).

Přeinstalace Windows

Problémy spojené se ztrátou výkonu počítače nebo s jeho nefunkčností vyřeší nová instalace operačního systému. V některých případech jde o nejlepší a nejjednodušší řešení nahromaděných problémů. Většina uživatelů se však takového zásahu obává, a tyto obavy jsou pochopitelné. Sama instalace Windows sice není náročná a nevyžaduje od uživatele pokročilé znalosti, ale bez dobré přípravy můžete při této akci přijít o cenná data a také následné uvedení nově nainstalovaného systému do podoby, na kterou jste zvyklí, vás může stát spoustu času a energie. Základem úspěchu je pečlivá záloha důležitých dat, ovladačů a nastavení. Právě na tuto činnost proto klade velký důraz průvodce přeinstalací Windows, který je hlavním tématem tohoto vydání. Průvodce doplněného o konkrétní návody na důležité kroky celého procesu najdete na stranách 10–15.

Dokonalý zvuk z počítače

Nabídneme vám rady, jak zařídit co nejkvalitnější poslech hudby, a tipy na konkrétní modely reproduktorů a sluchátek vhodných jak pro stolní počítač, tak pro počítače přenosné a pro mobilní telefony.

Povinnosti e-shopů

Nakupování na internetu je výhodné, ale přináší i specifická rizika a nejasnosti. Odpovíme na nejčastější otázky spojené s problémy při nákupech v e-shopu nebo s reklamováním takto pořízeného zboží.

Přiložený CD-ROM

Přiložené cédéčko tentokrát obsahuje výběr nejlepších bezplatných programů pro správu chytrého mobilního telefonu a jeho dat prostřednictvím počítače a také dva bonusy v podobě plných verzí programů placených. Jedním z nich je kolekce nástrojů Icecream Office Pack na práci s dokumenty PDF, druhým bonusem je program AMC Security 5.0 Pro – komplexní bezpečnostní aplikace pro mobilní zařízení s operačním systémem Android.
  • .
  • .