Cesta: Novinky / PPK 15/2018 vychází 9. července


PPK 15/2018 vychází 9. 7. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou domácí filmové projektory. Najdete tu také tipy na bezplatné programy, které by měly tvořit základní výbavu domácího počítače. V dalších článcích vám nabídneme informace o správě financí pomocí chytrého telefonu. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak on-line zjistit informace z katastru nemovitostí a jak v programu PowerPoint upravovat obrázky vložené do prezentace.

Domácí projektory

Hlavní téma tohoto vydání věnujeme projektorům pro domácí využití, tedy zejména modelům vhodným pro přehrávání filmů. Ty mohou zajímat hlavně ty uživatele, kteří potřebují promítat obraz na velkou projekční plochu.

Nejlepší bezplatné programy

Poradíme vám, jak si vybavit (nový) počítač softwarem zadarmo. Nabídneme vám tipy na užitečné programy, které by neměly chybět v domácím počítači a které přitom nijak nezatíží rodinný rozpočet. Doporučíme vhodné aplikace pro práci s internetem a pro komunikaci, kancelářské programy a také nástroje na zpracování a přehrávání hudby, videa a fotografií.

Mobil a peníze

Hlavním tématem přílohy Mobil pro každého budou mobilní platby a nákupy. Nabídneme vám tipy na užitečné mobilní aplikace a seznámíme vás s tím, jak lze chytrý telefon využít nejen při výběru zboží a obchodu, v němž lze požadované zboží výhodně nakoupit, ale i při placení. Nabízíme vám i přehled mobilních aplikací českých bank a informace o mobilních platbách realizovaných prostřednictvím telefonního operátora.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus užitečný program PDF Combine 6, který umožňuje snadno a bez složitého nastavování spojit více PDF dokumentů do jednoho souboru. Do výsledného dokumentu lze také vložit záložky, titulní stránku a obsah. Dále je možné do dokumentu automaticky vložit záhlaví a zápatí a stránky rozlišit na sudé a liché. Dokument lze zašifrovat a přístup k němu ochránit heslem. Program Abelssoft HackCheck sleduje hackerské útoky na jednotlivé poštovní služby a dokáže vás upozornit na kompromitaci webových služeb, ke kterým jste přihlášeni pod některou ze svých e-mailových adres, a je pak na vás, jak na takové upozornění zareagujete. Nejlepším postupem je okamžitá změna uživatelského hesla, a pokud to daná služba umožňuje, také aktivace dvoufázového ověřování. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Nejlepší bezplatné programy“, ve které najdete pečlivě vybranou sbírku těch nejlepších zdarma dostupných aplikací a nástrojů.

Seznam programů umístěných na CD najdete zde.

 
  • .
  • .