Cesta: Novinky / PPK 15/2017 vychází 3. července


PPK 15/2017 vychází 3. 7. 2017

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady a tipy, jak využít internet a internetové služby k předávání či sdílení dat. V dalších článcích vám nabídneme informace o domácích videoprojektorech a v příloze „Mobil pro každého“ najdete tipy na mobilní hry. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody, jak v nastavení telefonu zablokovat obtěžující hovory, jak ozvláštnit video pomocí animované grafiky jak pomocí plné verze programu z přiloženého cédéčka upravit dokument PDF.

Posíláme data přes internet

Poradíme vám, které služby pro posílání a ukládání dat použít, a představíme vám úložiště, která stojí za to vyzkoušet. Dozvíte se také to, jak zabránit zneužití dat, jež hodláte dát z ruky.

Domácí projektory

Poradíme vám, jak si vybrat domácí videoprojektor na promítání fotografií a filmů, a několik modelů z aktuální nabídky jsme také otestovali.

Hrajeme si s telefonem

Nabízíme vám tipy na nenáročné hry určené pro mobilní telefony. Díky těmto hrám si můžete kdykoli ukrátit dlouhou chvíli třeba partií šachu, piškvorek nebo mariáše, protáhnout mozkové závity při řešení logické hádanky nebo si vyložit pasiáns.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu Send2Phone, která umožňuje snadnou výměnu souborů a textových zpráv mezi počítačem a mobilním zařízením – smartphonem nebo tabletem. Kromě samotného programu v počítači je potřeba nainstalovat do mobilního zařízení i stejnojmennou aplikaci. Poté stačí pomocí QR kódu, zobrazeného v hlavním okně programu, propojit aplikaci v mobilním přístroji s programem v počítači – a přenos dat mezi oběma zařízeními je připraven. Program je možné propojit s libovolným množstvím mobilních zařízení. Můžete tak snadno přenášet data např. i mezi telefonem a tabletem. Program VivPDF je odborníkem na veškerou práci s PDF soubory, ať už jde o jejich čtení, tvorbu či editaci. Pro úpravu obsahu nabízí tento program všechny potřebné nástroje: od textového editoru s detailními možnostmi fontu přes opatřování stránek vodotiskem a Batesovými čísly až po přidávání odkazů na navigaci v dokumentu nebo odkazů na otevírání souborů a webových stránek. Kromě standardního uložení do PDF nabízí program i konverzi do dalších formátů, např. do Wordu, Excelu, PowerPointu, HTML a RTF. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Sdílení a posílání dat, ve které najdete sbírku praktických nástrojů pro jednodušší posílání a sdílení objemných dat.
  • .
  • .