Cesta: Novinky / PPK 14/2019 vychází 24. června


PPK 14/2019 vychází 24. 6. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady a návody, jak vyřešit problémy, které nejčastěji trápí uživatele počítačů. Najdete tu také test projektorů vhodných pro domácí použití a tipy na mobilní aplikace, které využijete na cestách. V rubrice Jak na to je mimo jiné návod na úklid v systému pomocí bonusového programu z elektronické přílohy a také návody na to, jak efektivně spravovat soubory na disku a jak sledovat změny v textových dokumentech.

Superlistárna

V hlavním tématu vydání vám opět nabízíme výběr padesáti jasných a užitečných odpovědí na nejfrekventovanější dotazy běžných uživatelů počítačů a mobilních zařízení. Odpovědi jsou tradičně rozděleny podle oblastí, jichž se dotazy týkají.

Domácí projektory

Seznámíme vás s několika projektory pro domácí využití, zejména s modely vhodnými pro přehrávání filmů. Takové projektory mohou zajímat hlavně ty uživatele, kteří potřebují promítat obraz na velkou projekční plochu.

Mobilní aplikace na dovolenou

Chytrý telefon může být velmi užitečným pomocníkem na prázdninových výpravách, jestliže do něj nainstalujete několik vhodných aplikací. My vám poradíme, které aplikace by to měly být. Pomohou vám při orientaci v neznámém terénu, při komunikaci v cizojazyčném prostředí i při plánování a zajišťování dopravy a pobytu.

Přiložené cédéčko

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu AntiRansomware 2019 a plnou verzi programu Wise Care 365. Program AntiRansomware 2019 chrání počítač před vyděračským softwarem, který zašifruje data na disku a žádá výkupné za jejich opětovné zpřístupnění. Program AntiRansomware běží na pozadí operačního systému Windows, kontroluje klíčové složky s uživatelskými daty a zabraňuje podezřelým operacím. Pokud program detekuje škodlivý program při pokusu zašifrovat vaše data, zastaví jej a okamžitě restartuje počítač. Program Wise Care 365 Pro je výkonný správce počítačů s Windows, který odstraní všechny nepotřebné datové pozůstatky a pomůže vám ochránit soukromí a zvýšit výkon počítače. Mezi dalšími funkcemi programu nechybí funkce na zrychlení startu počítače (zastavením automatického spouštění nepotřebných programů a služeb) ani možnost upravit kontextovou nabídku pravého tlačítka myši. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Správce souborů“, obsahující pečlivě vybranou sbírku praktických programů a nástrojů určených pro efektivní práci se soubory a složkami.