Cesta: Novinky / PPK 14/2018 vychází 25. června


PPK 14/2018 vychází 25. 6. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou digitální mapy a navigační zařízení – poradíme vám, který typ zařízení je vhodný do auta a který do terénu. Najdete tu také tipy na mapové a navigační mobilní aplikace. V dalších článcích vám nabídneme informace o výkonných počítačích, vhodných pro hráče počítačových her, a odpovědi na 50 dotazů z naší redakční pošty. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak vkládat tabulky do textového dokumentu ve Wordu a jak využít vzorce pro výpočty v tabulkovém procesoru Calc z balíku LibreOffice.

Mapy a navigace

Nabízíme vám přehled různých typů navigačních přístrojů (pro turisty, pro cyklisty i pro motoristy) a mapových aplikací, které využijete při plánování svých cest, při navigování i při orientaci v neznámém terénu.

Superlistárna

V rozšířené rubrice Poradna najdete padesát jasných a užitečných odpovědí na nejfrekventovanější dotazy z naší redakční listárny. Odpovědi jsou tradičně rozděleny podle oblastí, jichž se dotazy týkají.

Počítač pro hry

Počítačová sestava určená na hraní her musí poskytovat nejen dostatečný výkon, ale musí splňovat i další důležitá kritéria. Seznámíme vás se specifiky herních počítačů a poradíme vám, jak má být vybaven takzvaný herní počítač v porovnání s běžným počítačem kancelářským. Představíme vám konkrétní modely stolních počítačů pro hráče, výkonný herní notebook a také herní příslušenství.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi praktického programu Abelssoft PC Fresh 2018, který obsahuje řadu nástrojů pro optimalizaci výkonu počítače a pro jeho vyčištění od různých zbytečností. Pomocí tohoto programu tak můžete např. spravovat běžící procesy a služby, vyřadit z činnosti aplikace zbytečně spouštěné při startu počítače a optimalizovat nastavení operačního systému Windows, aby byl počítač výkonnější a stabilnější. Mimoto nechybí možnost upravit běžně nedostupná nastavení Windows ani identifikovat největší žrouty diskového prostoru. Do ladění se můžete pustit bez obav – všechny důležité změny v nastavení se automaticky zálohují. Přestože uživatelské rozhraní programu není přeloženo do češtiny, je velmi přehledné a usnadní práci i méně zkušeným uživatelům. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Nejlepší freewarové hry“, obsahující pečlivě vybranou sbírku kolekci bezplatných počítačových her.

 
  • .
  • .