Cesta: Novinky / PPK 14/2016 vychází 20. června


PPK 14/2016 vychází 20. 6. 2016

Hlavním tématem tohoto vydání PPK je elektronická výbava na dovolenou – konkrétně vám představíme devět aktuálních modelů odolných fotoaparátů a nabídneme tipy na užitečné mobilní aplikace. V dalších článcích najdete informace o výběru vhodného monitoru a velký praktický test tabletů. Třináctý díl našeho seriálu o tom, jak si doma postavit počítač, je věnován montáži základní desky. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody, jak pomocí bonusových programů z přiloženého cédéčka obnovit omylem smazané soubory nebo ovládat webovou kameru, a tipy pro elektronickou poštu a pro práci s kancelářskými programy.

Vybíráme monitor

Nový monitor lze vybrat s ohledem na různé parametry. Kromě ceny je to především velikost plochy obrazovky a rozlišení obrazu, ale také úhly pohledu, svítivost, rychlost překreslování obrazu a možnost výškového nastavení či otočení obrazovky do polohy na výšku. My vám poradíme, kterým parametrům věnovat pozornost, a představíme několik aktuálních modelů.

Test tabletů

V tomto vydání PPK najdete srovnávací test tabletů s operačním systémem Android. V přehledu tabletů jsou zastoupeny 7palcové, 8palcové a 10palcové modely a zajímavé je i cenové rozpětí. Nejlevnější testovaný tablet je levnější než 2 000 Kč a cena nejdražšího přístroje atakuje částku 19 000 Kč. Díky tomu si mezi testovanými modely vyberou jak zájemci o levný tablet, tak uživatelé, kteří hledají kvalitní přístroj s vysokým výkonem a bohatou výbavou.

Odolné fotoaparáty

Doba dovolených se blíží a s ní i období, kdy nejvíce fotografujeme. Pro aktivnější fotografy, nebo naopak ty, kteří rádi odpočívají na pláži, přinášíme přehled aktuálních odolných modelů, tedy fotoaparátů, které vydrží pád z výšky, s nimiž se můžete potápět, do nichž se nedostane pouštní písek a které snesou i větší mráz.

Mobilní aplikace na dovolenou

Chytrý telefon může být velmi užitečným pomocníkem na prázdninových výpravách, jestliže do něj uživatel nainstaluje několik vhodných aplikací. Poradíme vám, které aplikace by to měly být. O dovolené využijete mapy a navigaci, předpověď počasí, tipy na výlet a turistické průvodce, jízdní řády, on-line rezervaci jízdenek a ubytování a další užitečné aplikace.

Přiložený CD-ROM

Na přiloženém cédéčku je výběr nejlepších programů pro správu mobilních telefonů. Na CD jsou i dva bonusy v podobě plných verzí programů. Program Data Recovery Wizard Pro 10 dokáže obnovit smazané soubory a pomocí nástroje CyberLink YouCam 6 můžete upravovat video a fotografie pořízené webovou kamerkou a také tuto kamerku ovládat.