Cesta: Novinky / PPK 14/2015 vychází 22. června 2015


PPK 14/2015 vychází 22. 6. 2015

Hlavními tématy tohoto vydání jsou odpovědi na padesát vybraných dotazů z redakční listárny, test cenově dostupných tabletů a rady, jak lépe fotografovat. V dalších článcích se dočtete o syntéze řeči a hlasovém ovládání počítačů a chytrých telefonů a najdete tu také recenze řady zajímavých produktů. V čísle je obvyklá dávka praktických návodů na různé programy.

50 vyřešených problémů

Téma čísla je tentokrát věnováno tradičnímu výběru padesáti rad a tipů, které vznikly jako odpovědi na dotazy, jež nám do redakce posílají naši čtenáři. Opět zhruba po půl roce je tedy naše oblíbená rubrika Poradna o pět stránek delší než jindy. Věříme, že v ní každý čtenář najde odpovědi i na některé svoje otázky a tipy na řešení problémů s počítačem.

Tablet za vysvědčení

Školní rok končí a úspěšní žáci a studenti se jistě těší nejen na prázdniny, ale i na odměnu za pěkné vysvědčení. Dárkem, který využijí nejen pro zábavu, ale i k přípravě na další studium, může být tablet. Proto jsme do tohoto vydání připravili test sedmi aktuálních cenově dostupných tabletů s operačním systémem Android. V článku se dozvíte, jakou výbavu a které funkce mohou tablety této cenové kategorie uživateli nabídnout.

Letní fotoškola

V tomto článku upozorníme na nejčastější chyby amatérských fotografů a nabídneme čtenářům několik pravidel správné kompozice snímku. Někdy stačí udělat krok stranou, posunout záběr, případně zapnout nebo naopak vypnout blesk, aby fotografie lépe zachytila scénu a získala na zajímavosti.

Přiložený CD-ROM

Přiložené cédéčko tentokrát obsahuje výběr užitečných bezplatných doplňků pro Windows a nástrojů na vylepšení tohoto systému a navíc dva bonusy v podobě plných verzí programů placených. Jedním z nich je nástroj 1-abc.net Clipboard Organizer 4.00, který rozšiřuje funkce schránky ve Windows. Druhým bonusem je program Ashampoo Music Studio 5.0, zahrnující komplexní sadu nástrojů na správu hudebních souborů a na jejich úpravu.
  • .
  • .