Cesta: Novinky / PPK 14/2011 vychází 20. června 2011


PPK 14/2011 vychází 20. června 2011

Počítače mají velmi široké využití a tomu odpovídá i široká nabídka jejich různých typů. Nechcete-li se při výběru počítače spálit, je velmi důležité ujasnit si, jaký typ počítače potřebujete. V PPK 14/2011 proto rubriku Téma čísla obsadil průvodce jednotlivými typy počítačů. Objasníme vám, co který název znamená, pro koho (ne)jsou různé typy počítačů vhodné, dozvíte se též o výhodách a nevýhodách jednotlivých řešení. Přidáme i orientační ceník a tipy na zajímavé sestavy z aktuálních nabídek prodejců.

Redakčnímu testu jsme tentokrát podrobili odolné kompaktní fotoaparáty – přístroje, které najdou uplatnění nejen při potápění a lezení po skalách. Podíváme se též na problematiku chlazení počítačů: Dozvíte se, proč a jak chladit stolní počítač, a přidáme tipy na zajímavé podložky pro notebooky. Nevyhneme se ani tematice internetu. Tentokrát se dozvíte, proč už je čas skoncovat s objednáváním zboží na dobírku – tedy o výhodách (ale i nevýhodách) on-line plateb.

Pomocí praktických návodů zvládnete snadno vytvořit videoklip z fotografií, přeměnit navazující snímky v panoramatický obrázek, retušovat vady na fotografiích, stahovat videoklipy z internetu, převádět teplotní stupně, snadno vyhledávat ve Windows a mnoho dalšího.

Zdarma přiložené CD obsahuje kromě sbírky nástrojů zajišťujících první pomoc pro počítač také dva hodnotné bonusy. Jednak to je publikace Půvabné vyhlídky na Čechy, která zavede čtenáře na desítky zajímavých vyhlídkových míst, rozložených po celém území Čech, jednak to je první díl filmového dokumentu Česká kaprařina, v němž vám Karel Nikl předvede svoji strategii v lovu kapra po celou sezonu od jara do zimy. Podíváte se jak na řeky, tak i na naše rybníky.