Cesta: Novinky / PPK 13/2018 vychází 11. června


PPK 13/2018 vychází 11. 6. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání je zdraví a to, jak vám může chytrá elektronika pomoci zlepšit zdravotní stav a tělesnou kondici. Najdete tu také tipy na mobilní aplikace souvisící se zdravím. V dalších článcích vám nabídneme kompletní přehled odolných digitálních fotoaparátů a test 50 nejlepších chytrých telefonů. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak snadno ochránit důležité soubory pomocí šifrování a jak jednoduše vytvořit prezentaci pomocí kancelářského balíku OnlyOffice.

Pomocníci pro zdraví

Hlavní téma tohoto vydání věnujeme vztahu moderních technologií a zdraví uživatele. Mobilní telefon vybavený příslušnými aplikacemi a další elektronická zařízení, jako jsou takzvané chytré náramky a hodinky, vám mohou pomoci udržovat zdravý životní styl a tělesnou i duševní kondici. Některé z těchto aplikací a vybrané přístroje vám představíme. Na druhou stranu je třeba myslet i na to, aby používání telefonu nebo počítače naše zdraví nepoškozovalo: Poradíme vám, jak si vybrat monitor a jak nastavit displej telefonu, abyste zbytečně nenamáhali svůj zrak.

Odolné fotoaparáty

Prázdniny se blíží s nimi i doba dovolených, tedy období, kdy nejvíce fotografujeme. Pro aktivnější fotografy, nebo naopak pro ty, kteří se rádi opalují na pláži, přinášíme přehled odolných modelů. Takové fotoaparáty vydrží pád z výšky, můžete se s nimi potápět, nedostane se do nich písek a snesou i větší mráz.

50 nejlepších telefonů

Nabídka chytrých telefonů se rychle mění – dnešní modely střední třídy jsou vybaveny lépe než ty, které byly na špičce před třemi lety. V rámci velkého testu smartphonů vám představíme padesát modelů z aktuální nabídky – deset nejlepších v každé z pěti cenových kategorií.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi šikovného správce fotografií Ashampoo Photo Commander 15, který vám pomůže s kompletním zpracováním snímků: od jejich stažení z fotoaparátu přes automatické i uživatelsky nastavitelné úpravy a zařazení do databáze a virtuálních alb až po prezentaci fotografií v počítači, vystavení na internetu a vypálení na DVD. Program si poradí nejen s fotografiemi v běžně používaných formátech, ale také s různými formáty videa i zvukových souborů. Do alba tak můžete vedle snímků zařadit třeba i videa natočená fotoaparátem a namluvené komentáře. Z dalších funkcí programu jistě stojí za zmínku i vytváření panoramatických fotografií, vyhledávání duplicitních snímků na základě různé úrovně podobnosti a dávkové úpravy fotografií. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Správce souborů“, obsahující pečlivě vybranou sbírku praktických programů a nástrojů určených pro efektivní práci se soubory a složkami.

 
  • .
  • .