Cesta: Novinky / PPK 13/2016 vychází 6. června


PPK 13/2016 vychází 6. 6. 2016

Hlavním tématem prvního červnového vydání PPK jsou odpovědi na 50 vybraných dotazů z redakční listárny. Pro ty, kdo plánují pořízení nového tabletu, jsme připravili rady, na které parametry se mají zaměřit při výběru tohoto zařízení. V dalších článcích najdete informace o fotografování mobilním telefonem a tipy na užitečné mobilní fotoaplikace a také to, která elektronická zařízení byste si měli vzít s sebou na dovolenou. Dvanáctý díl našeho seriálu o tom, jak si doma postavit počítač, je věnován montáži napájecího zdroje. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody, jak pomocí bonusových programů z přiloženého cédéčka uklidit v počítači a upravit fotografie, a tipy pro vyhledávání spojení veřejnou dopravou na internetu a pro práci s textovými editory a tabulkovými procesory.

50 odpovědí na vaše dotazy

Sedmistránková „superlistárna“ nabízí odpovědi na 50 vybraných dotazů z naší redakční pošty. Dotazy jsou jako obvykle rozděleny tematicky, a to do pěti okruhů: Hardware, software, Windows, sítě a bezpečnost.

Jak vybrat tablet za vysvědčení

Chcete-li dobré studijní výsledky svého potomka odměnit hodnotným a praktickým dárkem, možná uvažujete o pořízení nového tabletu. My vám poradíme, podle kterých parametrů vybrat ten nejvhodnější model s ohledem na potřeby konkrétního uživatele.

Fotografujeme mobilem

Výrobci mobilních telefonů většinou vychvalují kvalitu vestavěného fotoaparátu. Jak na tom jsou telefony v porovnání s kompaktními digitálními fotoaparáty, jaké výhody nabízejí a s jakými omezeními musíte počítat? To se dočtete v našem článku a nabídneme vám i tipy na užitečné aplikace, které vám umožní lépe využít všech vlastností vestavěného fotoaparátu kontrolovat expozici snímku.

Výbava na dovolenou

Mnozí z nás se ani o dovolené nechtějí rozloučit s výdobytky moderní doby a chtějí mít po ruce internet a digitální zábavu, případně elektronické navigační přístroje. My vám doporučíme, která elektronická zařízení vzít s sebou na dovolenou, a také vám poradíme, jaké příslušenství k nim přibalit.

Přiložený CD-ROM

Na přiloženém cédéčku je výběr nejlepších přenositelných (portable) programů. Díky těmto aplikacím můžete nosit celou svou kancelář (včetně nastavení svých oblíbených programů a svých dokumentů) na přenosném disku. Na CD jsou i dva bonusy v podobě plných verzí programů. Program Wise Care 365 Pro se stará o odstranění nepotřebných pozůstatků po práci s počítačem a o udržení vašeho stroje v nejlepší kondici. Sada nástrojů Google Nik Collection zahrnuje aplikace pro různé úpravy fotografií (filtry napodobující staré fotografie, vysoký dynamický rozsah, potlačení šumu atd.).