Cesta: Novinky / PPK 12/2020 vychází 25. května


PPK 12/2020 vychází 25. 5. 2020

Hlavním tématem tohoto vydání je zrychlení počítače a úklid na disku. Najdete tu také přehled aktuální nabídky odolných kompaktních fotoaparátů a rady, jak uspořádat domácí počítačové pracoviště, abyste si při dlouhodobém používání PC neničili zdraví. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace nanečisto absolvovat testy, jež jsou součástí přijímacích zkoušek na střední školy, a jak pomocí bonusových programů z elektronické přílohy upravit podobu hlavního panelu Windows a ochránit svoje soukromí.

Tuning Windows 10 a úklid v počítači

Nabídneme vám tipy a návody na vylepšení a optimalizaci operačního systému Windows 10 a na úklid v počítači. K těmto radám doplníme tipy na vhodné programy, jejichž prostřednictvím lze softwarovou údržbu počítače automatizovat.

Odolné fotoaparáty

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vzhledem ke zvyšující se kvalitě fotografií pořízených mobilním telefonem na ústupu, a tak se výrobci fotoaparátů soustředí na kategorie přístrojů, které proti mobilním telefonům nabízejí významné benefity. Jednou z těchto kategorií jsou odolné fotoaparáty, tedy přístroje, s nimiž se lze dokonce i potápět a které vydrží i pád na zem. Představíme vám modely, které jsou aktuálně dostupné.

Ergonomie a ochrana zdraví při práci s PC

Poradíme vám, jak správně zařídit pracovní místo u počítače, aby při práci nedocházelo k poškození zdraví. Upozorníme na zdravotní rizika a nabídneme řešení pro jejich minimalizaci. Zaměříme se na sezení, na vhodné osvětlení, na umístění monitoru, klávesnice a myši a na vhodné doplňky, které pomohou vaše zdraví ochránit.

Přiložené cédéčko

Hlavním tématem přiloženého cédéčka je rubrika „Ladíme Windows“, zahrnující výběr kvalitních bezplatných nástrojů na úklid v počítači a optimalizaci nastavení systému.

Jako bonus vám nabízíme plnou verzi programu Ashampoo Taskbar Customizer a plnou verzi programu AntiSpy for Windows 10. Ashampoo Taskbar Customizer je nástroj, který umožňuje nastavit libovolnou barvu hlavního panelu ve Windows a také upravit jeho průhlednost. Prostřednictvím nástroje AntiSpy for Windows 10 ochráníte svoje soukromí, upravíte bezpečnostní nastavení a zabráníte systému Windows 10 odesílat jakákoliv data bez vašeho vědomí.