Cesta: Novinky / PPK 12/2018 vychází 28. května


PPK 12/2018 vychází 28. 5. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání jsou domácí síťová úložiště. Seznámíme vás s možnostmi NAS serverů a poradíme vám, jak si vybrat vhodný model. V dalších článcích vám nabídneme přehled typů digitálních fotoaparátů a tipy na to, jakým příslušenstvím a kterými aplikacemi vybavit mobilní telefon před dovolenou. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak ve Windows 10 snadno uložit soubory na zapisovatelný disk DVD a jak do dokumentu Wordu vložit popisky k obrázkům.

NAS servery v domácnosti

Síťové úložiště sice může na první pohled působit jen jako velkoobjemová „skříň na data“ s možností jejich snadného sdílení, ale to je pouze jedna z mnoha schopností, které NAS server může nabídnout. My vám ukážeme možnosti těchto zařízení a poradíme vám, které parametry zohlednit při výběru vhodného modelu a jak do něj vybrat disky.

Vybíráme fotoaparát

V tomto článku vás seznámíme s aktuálními trendy v oblasti amatérské digitální fotografie a s výhodami různých kategorií fotoaparátů. Poradíme vám, podle jakých vlastností a parametrů si vybrat správný typ fotoaparátu.

S chytrým telefonem na dovolenou

Chytrý telefon může být velmi užitečným pomocníkem na prázdninových výpravách, jestliže do něj uživatel nainstaluje několik vhodných aplikací. My vám poradíme, které aplikace by to měly být. V sekci věnované mobilním telefonům najdete 30 tipů na užitečné mobilní aplikace, které využijete při plánování dovolené i na cestách. Poradíme vám také to, jaké příslušenství k telefonu byste do cestovního zavazadla měli přibalit.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu Todo Backup Home 9, který vám pomůže s pravidelným zálohováním důležitých souborů podle zvoleného časového plánu, a to včetně inkrementálních či rozdílových záloh na externí disky, na síťové disky nebo do on-line internetových úložišť Google Drive, OneDrive a Dropbox. Program navíc dokáže vytvořit identickou kopii celého pevného disku nebo vybraného diskového oddílu. To se hodí například tehdy, když dojde k havárii pevného disku a vy potřebujete co nejdříve obnovit obsah počítače do provozuschopného stavu. Další praktickou funkcí je přenos celého obsahu počítače do nového zařízení. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Programy pro mobilní telefony“, obsahující výběr nejlepších nástrojů a aplikací pro správu mobilních telefonů.

 
  • .
  • .