Cesta: Novinky / PPK 11/2019 vychází 13. května


PPK 11/2019 vychází 13. 5. 2019

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady a návody, jak vyladit operační systém Windows 10 a přizpůsobit jej potřebám konkrétního uživatele. Najdete tu také přehled akčních videokamer a článek o využití chytrého telefonu jako přehrávače hudby. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na použití bonusových programů z elektronické přílohy a také návody na to, jak ve Windows nastavit jazyk pro klávesnici a jak ve Wordu využít automatickou kontrolu pravopisu.

Ladíme Windows          

Nabídneme vám tipy a návody na vylepšení a optimalizaci systému a na úklid v počítači. K těmto radám doplníme tipy na vhodné programy, díky kterým lze softwarovou údržbu počítače automatizovat.

Přehled outdoorových kamer

Většině uživatelů stačí k natáčení videa mobilní telefon, ale jsou situace, kdy tento způsob záznamu pohyblivých obrázků není úplně ideální – ke slovu pak přicházejí odolné (outdoorové) kamery. Nabídneme vám přehled devíti aktuálních modelů v širokém cenovém rozpětí od 890 Kč do 21 000 Kč.

Hudba v telefonu

Telefon slouží mnohým uživatelům jako hudební přehrávač. My vám poradíme, jak hudbu do telefonu dostat, a nabídneme vám tipy na vhodné aplikace a služby, jakož i na sluchátka a přídavné reproduktory.

Tabulka pro fanoušky hokeje na CD

Na cédéčku je mimo jiné oblíbená excelovská tabulku mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos v květnu koná na Slovensku. Když do ní zadáte výsledky jednotlivých utkání, tabulka vám ukáže průběžné pořadí týmů ve skupinách a jejich nasazení do vyřazovacích zápasů v play-off. Můžete si zkoušet „co se stane, když“ a nakonec do tabulky uložit kompletní výsledky turnaje.

Přiložené cédéčko

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu File Organizer 2019 a plnou verzi programu Privacy Protector. Program File Organizer 2019 vám pomůže s pravidelným úklidem pevného disku počítače formou automatického třídění souborů do složek podle jejich vlastností. Pro toto automatické třídění je nutné nastavit pravidla, vycházející z názvů, formátů a dalších vlastností souborů, případně z jejich kombinace. Snadno tedy roztřídíte například fotografie a dokumenty hromadně nakopírované do sledované složky nebo třeba snímky a dokumenty zkopírované z USB flash disku nebo z paměťové karty. Program Ashampoo Privacy Protector zahrnuje soubor nástrojů na zvýšení ochrany soukromí při práci se soubory v počítači a při práci s internetem. Najdete v něm funkce na bezpečné šifrování dat, ať už souborů uložených na pevném disku počítače, nebo třeba dokumentů odesílaných v příloze e-mailové zprávy. Program také umí prověřit nastavení operačního systému Windows 8 a 10 a vypíše všechno, co zasahuje do vašeho soukromí – např. jde o zasílání polohy uživatele, chyb a seznamů nainstalovaných programů do společnosti Microsoft. Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Ladíme Windows“, obsahující sbírku kvalitních programů, které vyladí chod operačního systému Windows a zvýší tak výkon vašeho počítače.

 
  • .
  • .