Cesta: Novinky / PPK 11/2017 vychází 10. května


PPK 11/2017 vychází 10. 5. 2017

Hlavním tématem tohoto vydání jsou rady a tipy, jak si vybrat správný monitor. V dalších článcích vám nabídneme návod, jak v počítači přeinstalovat operační systém Windows 10, přehled odolných digitálních fotoaparátů a tipy na užitečné mobilní aplikace pro motoristy. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody, jak převést dokument PDF do textového dokumentu Wordu, jak v počítači přehrát film s titulky a jak si ve Wordu vyrobit navštívenky.

Přeinstalace Windows 10

Oproti předchozím verzím Windows je obnova instalace Windows 10 výrazně jednodušší, takže by ji měl bez problémů zvládnout každý běžný uživatel. Je však třeba pamatovat na možná úskalí a včas se jim vyhnout. Při splnění několika důležitých podmínek, s nimiž vás seznámíme, můžete omlazovací kúru svého počítače provést bez obav. S naším návodem to zvládnete.

Vyberte si monitor

Poradíme vám, jak si vybrat takový monitor, který nejlépe odpovídá vašim potřebám a který vám nabídne kvalitní velký obraz. Dozvíte se, které parametry při výběru vhodného monitoru zohlednit, a představíme vám čtyři zajímavé modely z aktuální nabídky.

Přehled odolných fotoaparátů

Doba dovolených se blíží a s ní i období, kdy nejvíce fotografujeme. Pro aktivnější fotografy, nebo naopak pro ty, kteří rádi odpočívají na pláži, nabízíme přehled odolných fotoaparátů; tyto přístroje vydrží pád z výšky, můžete se s nimi potápět, nedostane se do nich pouštní písek a snesou i větší mráz.

Mobil v autě

Největší část přílohy „Mobil pro každého“ je věnována řidičům. Najdete v ní tipy na užitečné mobilní aplikace a na doplňky k telefonu, které využijete nejen při každodenních jízdách autem, ale i na delších cestách.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi bezpečnostního nástroje Zemana AntiMalware, který zajišťuje spolehlivou ochranu počítače před viry, rootkity a dalšími typy malwaru. Program pracuje na pozadí operačního systému Windows a v reálném čase kontroluje data stahovaná z internetu i spouštěné programy, zda neobsahují škodlivé kódy. Druhý bonus, tedy program PDF Convert to Word, je jednoúčelový nástroj pro převod PDF dokumentů na soubory MS Office Word, které lze po úpravě převést zpět na PDF. Mezi bonusy najdete i program GPS Location Remover, sloužící k zobrazení polohy pořízených fotografií a zejména ke snadnému odstranění GPS informací ze snímků. Hlavním tématem cédéčka je rubrika Digitální fotografie, ve které najdete sbírku nejlepších programů pro správu, optimalizaci a úpravu fotografií.

Tabulka MS v hokeji

Na cédéčku je také tradiční excelová tabulka turnaje mistrovství světa v ledním hokeji, který se letos koná v Kolíně nad Rýnem a v Paříži. V tabulce najdete rozpis jednotlivých zápasů, tabulky skupin a „pavouka“ vyřazovací části mistrovství. Stačí postupně doplňovat výsledky odehraných utkání, případně zadat odhadované skóre duelů ještě neodehraných, a na dalších listech můžete sledovat, jak se turnaj vyvíjí.
  • .
  • .