Cesta: Novinky / PPK 10/2018 vychází 30. dubna


PPK 10/2018 vychází 30. 4. 2018

Hlavním tématem tohoto vydání je bezpečnost. Dočtete se, jak vám může chytrá elektronika pomoci zvýšit bezpečnost domova. V dalších článcích vám nabídneme tipy na užitečné příslušenství k tabletům a dozvíte se, jak mohou uživatelé Facebooku a dalších internetových služeb chránit svoje soukromí a jak zacházet s různými přihlašovacími údaji. V rubrice Jak na to jsou mimo jiné návody na to, jak nastavit WWW prohlížeč Internet Explorer a jak kreslit trojrozměrné objekty v programu 3D Builder, který je součástí příslušenství systému Windows 10.

Vzdálený dohled a ovládání chytré domácnosti

Ukážeme vám možnosti dohledových a ovládacích systémů, které umožňují sledovat domácnost či jiné prostory a ovládat různá zařízení na dálku prostřednictvím internetu. Představíme vám některá zařízení určená pro domácí použití.

Správa on-line identity

On-line identita každého uživatele internetu je tvořena nejen množstvím informací, které o sobě zveřejnil prostřednictvím sociálních sítí, ale především jeho účty u různých internetových služeb. Dostane-li se k příslušným přihlašovacím údajům někdo cizí, může je snadno zneužít. My vám poradíme, jak svoji digitální identitu spravovat a jak ji ochránit před zneužitím.

Doplňky k tabletům

Zaměříme se na praktické doplňky, které si lze k tabletu dokoupit, abyste rozšířili jeho výbavu a zlepšili jeho použitelnost. Nabídneme vám tipy na ochranná pouzdra, na externí reproduktory a klávesnice, na sluchátka, na přídavné baterie a na další příslušenství.

Tabulka mistrovství světa v hokeji 2018

pro hokejové fanoušky jsme připravili excelovskou tabulku mistrovství světa v hokeji. Najdete v ní rozpis jednotlivých utkání, do něhož stačí doplňovat výsledky. Tyto výsledky se automaticky promítají do tabulek základních skupin a do schématu vyřazovací části turnaje, které najdete na dalších listech. Díky tomu můžete sledovat aktuální vývoj turnaje a také si zkoušet, „co se stane, když“. Tabulku najdete na cédéčku.

Přiložený CD-ROM

Na CD najdete jako bonus plnou verzi programu PhotoDirector 8.0 Deluxe. Zahrnuje komplexní balík nástrojů na úpravu, optimalizaci a editaci fotografií a tvorbu prezentací z nich. Kromě roztřídění a hodnocení můžete své snímky pomocí programu také upravovat, exportovat do jiného formátu nebo sdílet prostřednictvím sociální sítě Facebook. Program obsahuje i nástroj pro odstranění červených očí, nástroje pro retušování snímků a funkce, které vám umožní na fotografiích manuálně nastavit vyvážení barev, úrovní a křivek. Z dalších nástrojů zmiňme alespoň různé šablony s „fotoefekty“, nástroje pro odstranění objektů a pozadí, nástroj pro prohození obličejů a nástroj umožňující přidat na snímky vlastní vodotisk.

Druhým bonusem je program Tabbles, který přináší užitečné nástroje pro práci se soubory, konkrétně pro jejich lepší třídění, kategorizaci a vyhledávání. Pomocí programu všechny vybrané soubory velmi snadno opatříte značkami (tagy), které využijete, když budete s jednotlivými soubory dále pracovat. Tagy lze u jednotlivých souborů libovolně kombinovat a soubory pak podle značek snadno vyhledávat. Program Tabbles běží trvale na pozadí Windows a jeho funkce se integrují i do kontextové nabídky pravého tlačítka myši.

Hlavním tématem cédéčka je rubrika „Vše pro internet“, obsahující sbírku nejlepších programů a nástrojů potřebných pro optimální využití internetového připojení.

 

 
  • .
  • .