Cesta: Novinky / PPK 1/2016 vychází 21. prosince 2015


PPK 1/2016 vychází 21. 12. 2015

Hlavním tématem tohoto vydání jsou tipy pro budování spolehlivé a bezpečné domácí počítačové sítě. V časopisu najdete také recenze několika zajímavých novinek – např. multifunkční tiskárny, notebooku a výkonného fotoaparátu s výměnnými objektivy. Poradíme vám také to, jak nastavit nový chytrý telefon s operačním systémem Android, a nabídneme vám několik užitečných tipů na využití nových funkcí Windows 10. V rubrice návodů „jak na to“ se dozvíte mimo jiné to, jak v grafickém programu vytvořit novoroční přání a jak nastavit kontrolu dat zadávaných do tabulky v Excelu.

Začínáme s Androidem

Pro ty uživatele, kteří letos najdou pod stromečkem svůj první chytrý telefon, tablet nebo jiné zařízení s operačním systémem Android, je určeno základní seznámení s tímto operačním systémem. Praktický průvodce vám poradí, jak zařízení s Androidem nastavit a jak jej ovládat. Ukážeme vám, co a jak udělat a nastavit po prvním zapnutí zařízení a jak využít všech jeho vlastností, abyste nemuseli postupovat metodou pokusu a omylu. Nového systému se nemusíte bát – je to snadné, když víte, jak na to.

Notebook a tablet v jednom

Mobilní počítače z kategorie „dva v jednom“ kombinují výhody notebooku s výhodami tabletu. Jsou vybaveny dotykovým displejem a disponují také fyzickou klávesnicí, která umožňuje pohodlné psaní delších textů. Článek představuje typy těchto zařízení, dočtete se o jejich vlastnostech a výhodách.

30 tipů pro domácí sítě

Toto téma je zaměřeno na problematiku domácích sítí, která se dnes neomezuje jen na počítače a síťové tiskárny, ale týká se i chytrých televizorů a jiné zábavní techniky, dohledových systémů a v neposlední řadě i chytrých mobilních zařízení se smartphony a tablety v čele. Dozvíte se, jak vybudovat co nejspolehlivější a nejrychlejší domácí síť a která zařízení pro tento účel pořídit, a nebude chybět řada tipů a triků, jimiž vyřešíte obvyklé problémy.

Přiložený CD-ROM

Jedním z bonusů přiloženého cédéčka je plná verze programu MiniTool Power Data Recovery 7, specializujícího se na obnovu dat smazaných z pevného disku počítače, která již nelze dohledat v koši operačního systému Windows. Druhou plnou verzí je tentokrát program CleverPrint 2016 Pro – univerzální nástroj na optimalizaci celého tiskového procesu: od výběru souborů určených k tisku přes jejich automatickou či manuální úpravu až po nastavení výstupu a náhledu výsledku. Na CD-ROM najdete také výběr nejlepších bezplatných počítačových her, mezi nimiž nechybí mariáš, šachový simulátor ani vylepšená varianta populární hry Transport Tycoon.
  • .
  • .