Cesta: Novinky / PPK 1/2012 vychází 16. prosince 2011


PPK 1/2012 vychází 16. prosince 2011

Ať už je to kvůli zábavě, práci, či obojímu, mnozí z nás tráví u počítače i několik hodin denně. V takovém případě je namístě otázka, zda je takové dlouhé sezení před monitorem pohodlné a zda nemá negativní vliv na zdraví uživatele. Podobné otázky jsme si položili při tvorbě tématu čísla v PPK 1/2012 a přinášíme na ně odpovědi. Kromě ergonomie se zaměříme též na problematiku hlučnosti počítače a poradíme i uživatelům se slabším zrakem.

Redakčním testem prošly multifunkční inkoustové tiskárny, tedy zařízení schopná nejen ihned po pořízení snímku vykouzlit papírovou fotografii, ale též třeba kopírovat. Představíme vám i bezdrátovou klávesnici, videoeditor a nástroj pro diagnostiku a testování PC. V dalších článcích jsme se zaměřili na IP kamery, tedy na zařízení schopná na dálku kontrolovat dění (nejen) v bytě, na končící digitalizaci TV vysílání, na novou sociální síť Google+ a na aktualizace operačního systému.

Praktické návody vám pomohou s posíláním vánočních přání, s tvorbou kalendáře na míru podle vlastních potřeb, s vytvářením internetového fotoalba nebo třeba s mixováním zvuku a s úpravami digitálních fotografií. Tak pestrá je nabídka pro těchto 14 dní. A to přitom rozhodně není vše.

Na CD zdarma přiložená plná verze programu Běžecké tratě 2012 vám umožní sestavit si vlastní trať pro běh na lyžích pomocí mapy vybrané lokality. Program následně vygeneruje trasy, a to společně s informacemi, jako je výškový profil, itinerář a další statistické údaje. A protože na vás o Vánocích nechceme šetřit, obsahuje CD i druhý bonus: Dream Pinball 3D, což je inteligentní hra s kuličkami z různých materiálů; každý materiál má specifické fyzikální vlastnosti, které se projeví při pohybu kuličky. Moderní engine vytěžuje po zvukové a vzhledové stránce z této klasické hry maximum, nemluvě o nejnovější částicové technologii, vysoké dynamice a 3D zvuku.