Cesta: Novinky / Novinky Googlu


Novinky Googlu

ESpeak je nová funkce překladače Google, která uživatelům umožňuje poslechnout si přeložený výraz mluveným slovem. Stačí kliknout na ikonu reproduktoru vedle překladu.

Pro lepší přehlednost se nyní zvýrazňuje i text v našeptávači. V našeptávači jsou také k dispozici dříve skrytá tlačítka „Vyhledávání Google“ a „Zkusím štěstí“.

Google představil novou, vylepšenou stránku zobrazující výsledky vyhledávání. Společně s touto novinkou se Google rozhodl po několika letech změnit i svoje logo. Nové funkce například umožňují nastavit zobrazení výsledků vyhledávání za určité časové období, rychle přepínat mezi druhy relevantního obsahu (zprávy, video, knihy a další), hvězdičkou označit relevantní výsledky tak, aby je uživatel našel i při příštím vyhledávání, a mnoho dalšího.

Google se po několika letech rozhodl výrazně zjednodušit vzhled i funkčnost portálu YouTube. Díky tomu jsou nyní informace o videu soustředěny na jednom místě a stránka nabízí sjednocený vzhled pro získání dalších detailů. Akční panel (lišta pod videem): Uživatelům se přehledně zobrazí možnosti pro sdílení a označování videa a pro jeho vkládání do webových stránek.