Cesta: Novinky / Extra širokoúhlý monitor


AOC AG352UCG6

Extra širokoúhlý monitor

Širokoúhlý a zakřivený monitor AOC AG352UCG6 má 35palcový displej (s poměrem stran 21 : 9), na kterém se při snímkové frekvenci 120 Hz zobrazuje vysoce kvalitní obraz v rozlišení 3 440 × 1 440 bodů. 

Tento monitor je tedy vhodný jak pro pracovní nasazení při používání více spuštěných programů najednou, tak i pro hraní her. U zakřiveného displeje se nám při testu líbil jeho matný povrch a výborně ostrý obraz. Na velkou zobrazovací plochu se pohodlně vejdou dva až tři pracovní dokumenty vedle sebe, což ocení všichni uživatelé, kteří pracují s kancelářskými programy a mají zároveň spuštěnou aplikaci s e-mailovými zprávami a internetový prohlížeč.

Pro takto velký monitor je samozřejmě zapotřebí mít dostatečně velký pracovní stůl, abyste se na displej mohli dívat ze správné vzdálenosti. Velmi kladně hodnotíme výškově nastavitelný podstavec (v rozsahu 11 cm) a snadné natáčení displeje směrem do stran. Z ergonomického hlediska potěší také režim LowBlue pro utlumení nežádoucí modré složky obrazu. Aktivací tohoto režimu se snižuje namáhání očí při sledování monitoru.

Zakřivený displej

Prohnutý tvar displeje vylepšuje úhly pohledu na boční okraje obrazu a rovněž dává uživateli pocit, že je obrazem (ve srovnání s monitorem s plochým displejem) více objat. Monitor s tímto poměrem stran a velikostí je navíc vhodný i pro zábavu.

Přehrávání filmů s „hollywoodským“ poměrem stran 21 : 9 probíhá výborně a hraní her, které tento ultraširokoúhlý formát podporují, vás více vtáhne do děje. Pro hraní her tento monitor předurčuje jak rychlé překreslování obrazu při frekvenci 120 Hz a krátká doba odezvy (4 ms), tak herní položky v menu monitoru.

Menu komunikuje s uživatelem česky a snadno se ovládá pomocí miniaturního joysticku. V menu můžete zvolit jak typ barev (sRGB, teplé, studené a normální), tak zvýraznění herních barev a stínů a z přednastavených herních režimů jsou na výběr položky FPS, RTS, závod, hráč a vypnuto.

V pravém boku je navíc výklopné raménko pro odložení sluchátek a herní zaměření monitoru podporují také světelné pruhy z LED diod v dolním okraji displeje. Pokud se rozhodnete pro rozsvícení těchto pruhů, budete si moci vybrat ze tří barev (na výběr je modrá, zelená a červená).

Nabídka portů

Pro připojení k počítači jsou připraveny videovystupy HDMI a DisplayPort a v zadní části jsou umístěny tři porty USB a dvě 3,5mm zvukové zdířky pro připojení mikrofonu a sluchátek. Ve výbavě jsou také reproduktory o výkonu 4 W. Při používání monitoru jsme naměřili max. spotřebu 66 W, v běžném provozu měl monitor příkon 47 W.

Pro připojení k počítači jsou v zadní části připraveny videovstupy HDMI a DisplayPort


Proč koupit

Tento širokoúhlý monitor s poměrem stran 21 : 9 je vybaven velkým a kvalitním displejem, na jehož plochu s matným povrchem lze umístit tři pracovní dokumenty vedle sebe.


Hodnocení

+

kvalitní obraz, velká zobrazovací plocha, výborná ergonomie, porty USB

vyšší cena

 

Parametry

Cena: 19 990 Kč

Poskytl: AOC

Web: www.aoc-europe.com/cs

Displej/rozlišení: 35" (88,9 cm), 21 : 9, MVA, matný / 3 440 × 1 440 bodů

Udávaný jas: 300 cd/m2

Obnovovací frekvence: 120 Hz

Doba odezvy: 4 ms

Zorné úhly (vodorovně/svisle): 178° / 178°

Výkon reproduktorů: 4 W

Obrazové vstupy: DisplayPort, HDMI

Rozměry: 847 × 587 × 267 mm

Naměřená spotřeba (běžný provoz / max.): 47 W / 66 W