Cesta: Novinky / Ergonomický monitor


Philips 272B7

Ergonomický monitor

Monitor Philips 272B7QUBHEB díky úzkému rámečku kolem displeje pěkně vypadá a vyniká skvělou ergonomií a funkcemi pro ochranu zraku uživatele. Navíc nabízí i velmi dobrý obraz a bohatou portovou výbavu.

Na 27palcovém displeji s matným povrchem se zobrazuje obraz v rozlišení 2 560 × 1 440 bodů. Na takto velký displej je toto rozlišení ideální, neboť se na displeji zobrazují dostatečně velké fonty i ikony operačního systému Windows a obraz je přitom dokonale ostrý. Okraje displeje jsou velmi tenké (po stranách a u horního okraje jsme naměřili pouze 8 mm), takže na stole působí monitor dojmem menšího zařízení.

Displej je připojen k výškově nastavitelnému podstavci, takže spodní okraj monitoru se může nacházet 2 cm až 17,5 cm nad plochou pracovního stolu. Stojan umožňuje i natáčení do pozice na výšku a disponuje velkým naklápěcím úhlem (–5°/30°). Velmi praktická je vysouvací webkamera, která je umístěna uprostřed horní lišty monitoru. Pokud ji potřebujete, lze ji vysunout, pokud ne, stačí ji zastrčit, a máte jistotu, že vás nikdo potají nesleduje.

Úspora energie

Další specialitou tohoto monitoru je snímač PowerSensor, který rozpozná, zda se uživatel před monitorem právě nachází. V době vaší nepřítomnosti se displej automaticky vypne, čímž šetří jak elektřinu, tak životnost zobrazovacího panelu. Při práci s monitorem můžete aktivovat filtr modrého světla, který snižuje namáhání očí.

Monitor nabízí sedm přednastavených provozních režimů (easy read, kancelář, fotografie, film, hra, economy a lowblue mode). Menu monitoru je lokalizováno do češtiny a kromě výše zmíněných chytrých funkcí nabízí i standardní možnosti uživatelské úpravy jasu, kontrastu, barevného podání a ostrosti.

V portové nabídce jsou dva porty DisplayPort, videovstup HDMI a port USB-C. Součástí výbavy jsou také čtyři porty USB 3.2, ethernetový port RJ-45, dva 2W reproduktory a 3,5mm výstup na sluchátka. Spotřeba se v běžném provozu pohybuje kolem 27 W, maximální příkon jsme zaznamenali na úrovni 40 W.

Proč koupit

Monitor Philips 272B7QUBHEB poskytuje na 27palcovém displeji výborně ostrý obraz a nabízí vynikající ergonomii, porty USB, a dokonce i zabudovanou webkameru.

Ve výbavě monitoru jsou i čtyři porty USB 3.0

 

Displej je umístěn na výškově nastavitelném podstavci


Hodnocení

+

výborný obraz, výškově nastavitelný podstavec, nabídka portů, výsuvná kamerka, senzor přítomnosti uživatele před monitorem

 

Parametry

Cena: 11 455 Kč

Poskytl: Philips

Web: www.philips.cz/c-m-pc/monitory

Displej/rozlišení: 27", IPS, matný / 2 560 × 1 440 bodů

Jas: 250 cd/m2

Kontrastní poměr: 1 000 : 1

Doba odezvy: 5 ms

Úhly pohledu (vodorovně/svisle): 178° / 178°

Porty: HDMI, 2× DisplayPort, USB-C, 4× USB 3.2, RJ-45

Další výbava: webkamera, reproduktory (2× 2 W), senzor přítomnosti uživatele před monitorem

Rozsah výškového nastavení: 15,5 cm

Naměřená spotřeba – běžný provoz / max.: 27 W / 40 W