Cesta: Archiv vydání


Počítač pro každého 9/2008

Víte, co dělat, když se nechce spustit počítač, když vzniknou problémy při instalaci programu nebo když se počítač samovolně vypíná, restartuje či zasekává? V PPK 9/2008 popisujeme řešení problémů s PC. Ať počítač používáte k práci, zábavě, vzdělávání, či k čemukoliv jinému, pravděpodobně se dříve či později do nějaké nepříjemné situace dostanete. Proto si nedejte ujít deváté číslo Počítače pro každého – pak už vás PC z míry nevyvede.


Počítač pro každého 9/2008 – úvodník

Vážení čtenáři, internet je rok od roku stále užitečnější. Krůčky, jimiž náš stát své služby přibližuje občanovi připojenému k internetu, jsou sice drobné, ale soustavné. Digitalizují se a propojují různé databáze jednotlivých úřadů, což zvyšuje efektivitu práce úředníků, a díky tomu se snad brzy dočkáme toho, že na veškeré úkony potřebné k vyřízení jakékoli žádosti postačí jedna návštěva na úřadě. A nakonec možná ani na žádný úřad nebudeme muset chodit – veškerou nutnou komunikaci s úředníky zvládneme přes internet z pohodlí své domácí kanceláře.


PPK 9/2008 – obsah čísla

Počítač pro každého 9/2008 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah letošního devátého vydání Počítače pro každého! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 9/2008 – obsah CD

Zdarma přiložené CD obsahuje tentokrát velkou sbírku šikovných programů pro malování a práci s grafikou. Chcete-li zabavit ratolest prahnoucí po počítači něčím kreativním, potřebujete-li vytvořit v textovém dokumentu pěkný grafický prvek nebo vylepšit ne úplně ideální fotografii, určitě si ten správný program vyberete. Samozřejmě se můžete těšit i na pravidelné rubriky a na nové verze oblíbeného softwaru.


Počítač pro každého 9/2008 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 9/2008 ve formátu PDF!


Počítač pro každého 8/2008

Bezpečnost počítače je téma, o které by se měl zajímat každý uživatel počítače.. Protože však málokdo má chuť a čas sledovat aktuální trendy na poli elektronické kriminality, je nejlepší volbou nainstalovat si balík chránící proti všem možným druhům hrozeb. V PPK 8/2008 naleznete popis devíti takových balíků, přičemž se samozřejmě dočtete, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. A aby toho nebylo málo, v reakci na aktuální dění jsme přidali článek o podvodném získávání citlivých dat – o takzvaném phishingu.


Počítač pro každého 8/2008 – úvodník

Vážení čtenáři, již mnohokrát jsme na stránkách našeho časopisu psali o tom, jak důležitá je bezpečnost. Počítač sám o sobě je užitečný nástroj a nabízí vám mnoho možností, ale teprve po jeho připojení k internetu máte nekonečné příležitosti získávat nejrůznější informace z celého světa a schopnost komunikovat s kýmkoli bez ohledu na vzdálenost. Internet je však prostředí otevřené nejen pro užitečné informace, ale i pro různá individua s nekalými úmysly.


PPK 8/2008 – obsah čísla

Počítač pro každého 8/2008 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah letošního osmého vydání Počítače pro každého! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 8/2008 – obsah CD

Na přiloženém CD najdou čtenáři populární program Zoner Photo Studio 10 Classic pro správu a úpravu fotografií. Pomocí tohoto nástroje můžete fotografie stáhnout do PC, odstranit jejich nedostatky, automaticky nebo kreativně je upravit, ale také je přehledně archivovat a dále spravovat. Kromě pravidelných a oblíbených rubrik, jako je například rubrika Hry, se můžete těšit i na dvě desítky pěkných spořičů obrazovky.


Počítač pro každého 8/2008 – PDF

Stáhněte si zdarma čtyři ukázkové články z PPK 8/2008 ve formátu PDF!


Počítač pro každého 7/2008

Hlavním tématem PPK 7/2008 jsou tipy na rychlejší ovládání počítače. Nebudeme čtenářům doporučovat žádné programy, které počítač jen zpomalí a jinak pomohou málokomu, ale ukážeme, že optimalizovat se dá i jen šikovnými změnami nastavení přímo v systému. Kdo by si však přece jen chtěl svá Windows vylepšit, může si přečíst návod na změnu vzhledu Windows XP. Není bez zajímavosti, že tuto změnu lze provést i na méně výkonných počítačích.


Počítač pro každého 7/2008 – úvodník

Vážení čtenáři, na přiloženém cédéčku tentokrát najdete opravdovou lahůdku. Ve spolupráci s firmou PJsoft vám nabízíme plnou verzi elektronické mapy Prahy a České republiky. Program nazvaný InfoMapa Home Edition 2007 toho obsahuje mnohem víc než jen mapu v elektronické podobě, kterou si jako obrázek můžete prohlížet na obrazovce nebo jejíž část si můžete vytisknout na papír, případně vložit do libovolného dokumentu.


PPK 7/2008 – obsah čísla

Počítač pro každého 7/2008 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah letošního sedmého vydání Počítače pro každého! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 7/2008 – obsah CD

Hlavním hitem CD, které naši čtenáři dostanou opět zcela zdarma, je speciální edice digitálního atlasu InfoMapa Home Edition 2007, vytvořená pouze pro náš časopis. Oproti standardní (placené) verzi, která představuje podrobnou mapu Prahy a autoatlas České republiky s množstvím vyhledávacích funkcí, obsahuje navíc fotografie 215 míst ČR s popisem a s lokalizací na mapě.


Počítač pro každého 7/2008 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 7/2008 ve formátu PDF!


Tvorba www stránek