Cesta: Archiv vydání


PPK 15/2008

Počítač pro každého 15/2008

Pokud si myslíte, že retušování vad na fotografiích, tvorba grafických prvků pro dokumenty nebo malování pěkných obrázků jsou doménou pouze profesionálů, v PPK 15/2008 vás přesvědčíme o opaku. V rubrice Téma čísla důkladně rozebereme malování v počítači se zaměřením na digitální fotografii. Popíšeme, co vše lze na počítači malovat, na co si přitom dát pozor, které šikovné programy můžete zdarma použít, a přineseme i mnoho praktických návodů.


Ivan Heisler, šéfredaktor PPK

Počítač pro každého 15/2008 – úvodník

Vážení čtenáři, hlavním tématem tohoto vydání je malování a úprava obrázků v počítači. Většina fotografů (jak těch amatérských, tak profesionálních) už vyměnila klasické fotoaparáty za přístroje digitální, a tak se disky našich počítačů a různá zálohovací média úspěšně plní spoustou digitálních snímků. Počítač však umožňuje obrázky nejen skladovat a prohlížet, ale také různě upravovat, a dokonce i vytvářet.


obsah PPK 15/2008

Počítač pro každého 15/2008 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah letošního patnáctého vydání Počítače pro každého! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


PPK CD 15/2008

Počítač pro každého 15/2008 – obsah CD

Případné čekání na lepší počasí si můžete ukrátit pomocí vynikající závodní hry „Championsheep Rally“, kterou naleznete na zdarma přiloženém CD. Jeden až čtyři hráči se postaví na start v roli roztomilých oveček, avšak na několika tratích je nečeká pouze souboj s časem a se soupeři, ale také s vlkem a s různými jinými škůdci a překážkami. Na CD naleznete i programy určené pro malování a úpravu fotografií a sbírku šikovných hudebních přehrávačů.


PPK 15/2008, strana 33 až 34

Počítač pro každého 15/2008 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 15/2008 ve formátu PDF!


Obálka PPK 14/2008

Počítač pro každého 14/2008

Máte obavy při používání internetu? Máte strach zadávat na internetu nějaké osobní údaje, a tím méně na něm nakupovat? V PPK 14/2008 se dozvíte, jak eliminovat rizika internetu a jak si jen užívat jeho výhody. Rubrika Téma čísla se zabývá problematikou internetového obchodování – dozvíte se, jak internetové obchody (ne)fungují a jak poznat nepoctivého obchodníka, a najdete zde i informace o nové službě pro bezpečné platby. Dále vám představíme nové, ještě bezpečnější verze známých prohlížečů webových stránek a ukážeme vám, jak lze na internetu bezpečně zálohovat a vyměňovat data.


Ivan Heisler, šéfredaktor

Počítač pro každého 14/2008 – úvodník

Vážení čtenáři, v internetových obchodech dnes můžeme nakoupit v podstatě cokoli. Mnozí z nás se však tohoto způsobu nákupů dosud obávají. Jak poznám spolehlivý obchod? Nenarazím na podvodníky? Jaké jsou výhody nakupování přes internet oproti „kamenným“ obchodům? Mají ty internetové nějaké nevýhody?


Obsah PPK 14/2008

Počítač pro každého 14/2008 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah letošního čtrnáctého vydání Počítače pro každého! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Pošetka PPK CD 14/2008

Počítač pro každého 14/2008 – obsah CD

Společně s časopisem získáte zdarma i CD, obsahující multimediální turistický průvodce, který vám přiblíží 100 nejkrásnějších hradů, zámků a zřícenin. Díky tomuto bonusu si budete moci naplánovat skvělé letní výlety. Ke každé památce naleznete na CD podrobný popis včetně historických informací a bohatou fotogalerii – ušetříte si tak zklamání ze špatné volby cíle cesty. Na CD se samozřejmě dále vešly novinky ze světa softwaru a další praktické, zdarma dostupné programy. BONUS 100 nejkrásnějších hradů, zámků a zřícenin.


Články z PPK 14/2008

Počítač pro každého 14/2008 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 14/2008 ve formátu PDF!


PPK 13/2008

Počítač pro každého 13/2008

Chystáte se na dovolenou, ale bez počítače to nepůjde? V tom případě bude ideálním společníkem na cestu malý a lehký notebook. Abyste měli snazší výběr, otestovali jsme pro vás tři modely, které i s operačním systémem pořídíte za cenu pod 25 000 Kč. Dále v PPK 13/2008 naleznete test osmi zajímavých myší různých kategorií, test šikovného fotoaparátu, test schopného domácího počítače a článek o nové verzi bezdrátové sítě Wi-Fi.


Počítač pro každého 13/2008 – úvodník

Vážení čtenáři, jedním z hlavních témat přelomu školního roku a prázdnin je vysvědčení – aspoň v těch rodinách, jejichž členové chodí do školy. Jestliže se o školní prospěch svých potomků zajímáte průběžně, neměly by vás známky na vysvědčení překvapit, a to ani příjemně, ani nepříjemně. V každém případě se hodí odměnit žáčkovu celoroční snahu nějakým dárkem.


PPK 13/2008 – obsah čísla

Počítač pro každého 13/2008 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah letošního třináctého vydání Počítače pro každého! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 13/2008 – obsah CD

Na zdarma přiloženém CD naleznete velmi užitečný bonus – mapy střední a jižní Evropy. Nejde však o pouhé mapy v elektronické podobě, ale o komplexní nástroj, jehož pomocí si můžete naplánovat trasy svých cest a výletů v klidu domova. Věříme, že mapy patnácti států střední a jižní Evropy osloví většinu našich čtenářů. Dále se můžete těšit na programy, které pomohou udržet počítač fit, na sadu zajímavých her a samozřejmě na tradiční rubriky.


Počítač pro každého 13/2008 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 13/2008 ve formátu PDF!


Tvorba www stránek