Cesta: Archiv vydání


Počítač pro každého 6/2009

Máte doma sbírku vinylových desek nebo magnetofonových kazet a rádi byste hudbu z těchto médií převedli do počítače a MP3 přehrávače? Pak je PPK 6/2009 určen právě vám, neboť rubriku „Téma čísla“ jsme vyhradili převodu LP desek a magnetofonových kazet do digitální podoby. Podrobně popíšeme, co budete k digitalizaci hudby potřebovat, kde to máte sehnat, na co si máte dát pozor, a v neposlední řadě naleznete v časopise i podrobný návod, jak na to. Krom toho představíme majitelům rozsáhlejších sbírek gramodesek šikovný gramofon, který lze připojit k počítači přes rozhraní USB.


Počítač pro každého 6/2009 – úvodník

Vážení čtenáři, hlavní téma tohoto vydání věnujeme diskofilům, kteří stále ještě nedají dopustit na svou sbírku vinylových desek. Na „starých dobrých elpíčkách“ je totiž spousta skvělé muziky. Přehrávání desek prostřednictvím gramofonu má jistě svoje kouzlo a zvlášť nostalgickým povahám může poslech gramodesky poskytnout příjemné chvíle.


Počítač pro každého 6/2009 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah šestého vydání Počítače pro každého v roce 2009! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 6/2009 – DVD

Společně s PPK 6/2009 dostanete zcela zdarma osmigigabajtové DVD! Na tomto médiu naleznete 124 vydání PPK v elektronické podobě (ročníky 2004 až 2008), populární program IDOS komplet – jízdní řády 2009, ale také vynikající encyklopedii Lidské tělo 2.0 a demoverzi zbrusu nové závodní hry Burnout Paradise (kompletně v češtině). Kromě toho se můžete těšit i na výběr nejlepších bezplatných programů a na mnoho dalšího.


Počítač pro každého 6/2009 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 6/2009 ve formátu PDF!


Počítač pro každého 5/2009

Rubriku „Téma čísla“ jsme tentokrát vyhradili velkému testu. Pod drobnohled jsme si totiž vzali sedm EVF ultrazoomů, tedy digitálních fotoaparátů, které vynikají nejen schopností velkého přiblížení, ale i mnoha profesionálními funkcemi a doplňky. Tyto přístroje jsou ideální volbou pro náročnější amatérské fotografy a v současné době je lze pořídit téměř „za hubičku“.


Počítač pro každého 5/2009 – úvodník

Vážení čtenáři, mnozí fotoamatéři touží po fotoaparátu, který by jim poskytl pokročilé možnosti nastavení expozice a přitom by nezabíral tolik místa ani nebyl tak těžký jako velká zrcadlovka. Těm, kteří se nechtějí spokojit s malými kompaktními fotoaparáty a rádi by využili větší rozsah ohniskové vzdálenosti objektivu, jistě neunikla rozšiřující se nabídka ultrazoomových fotoaparátů s elektronickým hledáčkem (EVF).


Počítač pro každého 5/2009 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah pátého vydání Počítače pro každého v roce 2009! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 5/2009 – obsah CD

Zdarma přiložené CD opět úzce navazuje na obsah časopisu. Přinášíme několik plných verzí kvalitních bezpečnostních programů, ale třeba také doplňky pro Windows Vista a šikovné programy na jednoduchou úpravu videa.


Počítač pro každého 5/2009 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 5/2009 ve formátu PDF!


Počítač pro každého 4/2009

Ještě před pár lety byla CD (o DVD ani nemluvě) velmi drahá, a tak jen málokdo jich měl větší množství. Avšak doba pokročila, a tak se vám jistě už nejednou stalo, že jste marně vzpomínali, na kterém CD/DVD máte určitá data (hudbu, filmy, fotografie…). V PPK 4/2009 se proto věnujeme problematice popisu/potisku, skladování a evidence optických disků. Kromě stručného průvodce, představujícího všechny možnosti (a upozorňujícího na obvyklé chyby), přidáme k tématu i praktické návody „Jak na to“.


Počítač pro každého 4/2009 – úvodník

Vážení čtenáři, zálohujete data uložená ve svém počítači? A jestliže ano, děláte to pravidelně? Odpovědi na obě tyto otázky by měly být kladné, ale skutečnost je bohužel taková, že většina z nás důležitost zálohování podceňuje. Buď proto, že data uložená v počítači nepovažujeme za tak důležitá, abychom byli ochotni jejich ochraně věnovat svůj čas a nějakou tu námahu, nebo proto, že nevíme, jak na to.


Počítač pro každého 4/2009 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah čtvrtého vydání Počítače pro každého v roce 2009! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 4/2009 – obsah CD

Zdarma přiložené CD je sladěno s články o digitální fotografii, tudíž na něm naleznete rozsáhlou, protříděnou a vyzkoušenou sbírku programů pro správu, úpravu a prohlížení fotografií. Samozřejmě včetně praktických rad, jak ten či onen program nainstalovat či počeštit. Druhou velkou rubriku jsme pak věnovali převodu hudby a videa. Ale těšit se můžete i na mnoho dalších novinek a zajímavostí ze světa softwaru.


Počítač pro každého 4/2009 – PDF

Stáhněte si zdarma pět ukázkových článků z PPK 4/2009 ve formátu PDF!


Tvorba www stránek