Cesta: Archiv vydání


Počítač pro každého 15/2009

V počítačích máme uloženo tolik dat, že nezřídka bývá problém najít v pravou chvíli ta správná. Na internetu je situace ještě daleko horší – člověku se vnucuje spousta zdrojů pochybné úrovně a nalézt požadované informace není vůbec jednoduché. V PPK 15/2009 se proto věnujeme vyhledávání. Nebudeme vám ovšem radit, jak hledat, ale jak najít: informace, hudbu, filmy a jiná multimédia na internetu; soubory a e-maily v počítači.


Počítač pro každého 15/2009 – úvodník

Vážení čtenáři, prostřednictvím internetu se dnes dostanete téměř ke všem informacím. Na internetových stránkách je cokoli, co vás jen napadne hledat, a ještě mnohem víc. Ale právě v tom „mnohem víc“ tkví značný problém: Dnes už hlavní starostí při hledání v internetu není to, zda se dostanete k požadované informaci, ale to, jak se k tomu správnému zdroji dostat rychle a efektivně a jak se neztratit v množství nepotřebných nebo chybných informací, kterým je lépe se úplně vyhnout.


Počítač pro každého 15/2009 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah patnáctého vydání Počítače pro každého v roce 2009! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 15/2009 – obsah CD

Přiložené CD opět obsahuje (mimo sbírky softwarových novinek a užitečných programů) praktický bonus. Plná verze programu „SmartMaps Router – Evropa“ je vlastně autoatlasem celé Evropy, v němž lze vyhledávat místa i trasy. Umí také spolupracovat s GPS navigací.


Počítač pro každého 15/2009 – PDF

Stáhněte si zdarma tři ukázkové články z PPK 15/2009 ve formátu PDF!


Počítač pro každého 14/2009

Vzhled se mění, kvalitní obsah zůstává – tak by se dalo charakterizovat čtrnácté číslo Počítače pro každého ročníku 2009. Ve zbrusu novém, tedy modernějším a přehlednějším vzhledu jsme pro vás připravili tradiční porci zajímavých novinek ze světa počítačů, kupu článků na aktuální témata, hromadu recenzí užitečných zařízení, velkou dávku podrobných praktických návodů a v neposlední řadě odpovědi na otázky vás, čtenářů PPK.


Počítač pro každého 14/2009 – úvodník

Vážení čtenáři, chystáte se o prázdninách na čas opustit domov, ale nechcete se vzdát internetu? Se stolním počítačem by to bylo obtížné, ten pod stan nebo do hotelu asi stěhovat nebudete, ale vlastníte-li notebook, máte napůl vyhráno. Ten s sebou můžete vzít téměř všude a se zbytkem vám poradíme v tématu tohoto čísla. Pomůžeme vám s orientací v nabídkách mobilního internetového připojení a dozvíte se také to, jaké jsou rychlosti, jaké je pokrytí našeho území a kolik takové připojení stojí.


Počítač pro každého 14/2009 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah čtrnáctého vydání Počítače pro každého v roce 2009! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 14/2009 – obsah CD

Na zdarma přiloženém cédéčku najdete hned dva bonusy: první díl výborné multimediální encyklopedie z oblasti vědy nazvaný Biologie a speciální verzi hudebního přehrávače a manažeru MediaMonkey, určenou pro PPK. V encyklopedii se kromě jiného můžete dozvědět mnoho zajímavých informací o světě živých organismů, biologických procesech, anatomii člověka, genetice, citlivosti a reakcích nebo třeba i o ekologii. Program MediaMonkey zase nabízí pohodlné přehrávání hudebních souborů, uložených kdekoliv v počítači nebo na různých paměťových médiích.


Počítač pro každého 14/2009 – PDF

Stáhněte si zdarma dva ukázkové články z PPK 14/2009 ve formátu PDF!


Počítač pro každého 13/2009

Máte pomalý počítač? Na stránkách PPK 13/2009 vám poradíme, jak snadno a zdarma počítač zrychlit! V rubrice Téma čísla popisujeme různé příčiny zpomalování počítače a samozřejmě přinášíme podrobné návody, jak tyto neduhy odstranit. Zrychlit lze každý počítač (i nový) a PPK ví jak!


Počítač pro každého 13/2009 – úvodník

Vážení čtenáři, všichni máme možnost pozorovat, jak se naše počítače postupem času zpomalují. Start systému po zapnutí počítače už není tak svižný jako dřív, při otevírání nebo ukládání většího dokumentu si stihnete uvařit kávu a nejčastější podobou ukazatele myši jsou neoblíbené přesýpací hodiny (v případě Windows Vista jde o rotující modré kolečko, ale ani tento obrázek uživatele moc neuklidní). Jak tyto nepříjemné chvíle zkrátit a práci počítače urychlit?


Počítač pro každého 13/2009 – obsah čísla

Prohlédněte si obsah třináctého vydání Počítače pro každého v roce 2009! V čísle je mnoho zajímavých článků, které jsme v anotaci ani na obálce nezmínili...


Počítač pro každého 13/2009 – obsah CD

Přiložené CD obsahuje dva bonusy, jež ocení zejména turisté a výletníci – jednak plnou verzi programu Cyklotrasy 2009 s možností vlastního výběru konkrétní mapy a jednak elektronickou podobu nového vydání knihy Hrady, zámky a zříceniny. Nechybí ani novinky ze světa softwaru (například zdarma dostupný, česky komunikující antivirový program) a nástroje související s tématem čísla.


Počítač pro každého 13/2009 – PDF

Stáhněte si zdarma tři ukázkové články z PPK 13/2009 ve formátu PDF!


Tvorba www stránek