Cesta: Archiv vydání / 2012 / 03


Počítač pro každého 3/2012 (16.1.2012)

Počítač pro každého 3/2012 V redakční poště se opět nasbíralo tolik dotazů našich čtenářů, že pro ně v časopisu nestačí pravidelná rubrika. Proto jsme připravili odpovědi na ty nejčastější. Čtenáři v nich najdou užitečné rady a řešení problémů, s nimiž se každý z nás při používání počítače občas potýká. Další rady a tipy jsou tu pro ty, kdo si chtějí pořídit nový monitor nebo digitální fotoaparát. Není totiž monitor jako monitor a různé jsou také fotoaparáty. V redakčním přehledu monitorů a v obsáhlém článku o fotoaparátech představíme zástupce různých kategorií těchto přístrojů a poradíme čtenářům, podle čeho vybírat, aby se investice vyplatila a zařízení dobře sloužilo.

V rubrice Představujeme najdete recenze nové verze bezplatného programu Picasa, určeného na správu, úpravy a sdílení digitálních fotografií, a šikovného programu Evernote, který umožní snadnou tvorbu a správu poznámek.

Oblíbené návody v rubrice Jak na to jsou tentokrát věnovány mimo jiné úklidu na pevném disku, ochraně před špionskými programy a užitečným tipům pro programy MS Office. Zájemci o připojení k internetu najdou přehled možností, jak se připojit s počítačem i s mobilním telefonem.

Hlavním tématem přiloženého CD jsou tentokrát nástroje určené na údržbu a zlepšení výkonu počítače a také různé užitečné doplňky a vylepšení pracovní plochy Windows. Celkem je na CD 69 programů.

Tvorba www stránek