Cesta: Archiv vydání / 2011 / Počítač pro každého 25/2011


Počítač pro každého 25/2011 (5. 12. 2011)

V posledním letošním vydání PPK přineseme ještě jednou tipy na vánoční dárky: Tentokrát jde však především o zařízení určená pro zábavu, takže většina tipů zaujme i ty jednotlivce, kteří se s počítačem moc nekamarádí. Dále se můžete těšit na redakční test levných videokamer (v cenách do 6 000 Kč) a na představení několika tabletů, které konkurují populárnímu iPadu.

Internetové připojení už dnes dokáží využít nejen počítače, ale také tablety, mobilní telefony, televizory a další zařízení. V PPK 25/2011 proto přinášíme vydatnou porci 25 tipů, které se vám budou hodit při budování i používání domácí počítačové sítě. Dále si přečtete, proč je hudba uložená ve formátu MP3 nekvalitní a jak tento problém řešit, a stručně vám představíme populární sociální sítě současnosti. Facebookem to totiž nekončí.

V praktických návodech se zaměříme na prohlížení a retušování obrázků (digitálních fotografií), na sdílení dat prostřednictvím internetu, na vyhledávání na internetu a například i na ochranu dat v PDF souborech. Prostor samozřejmě zbyl i na oblíbené tipy v oblasti kancelářských programů a na operační systémy Windows.

Zdarma přiložené CD přináší sbírku redakcí vyzkoušených a ověřených programů, jimiž si můžete vylepšit svoje Windows, a také balík programů, které využijete v domácí počítačové síti. To ale rozhodně není vše, místo zbylo i na nové verze populárních nástrojů a na nové zajímavé nástroje.


Tvorba www stránek