Cesta: Archiv vydání / 2011 / 24 / Počítač pro každého 24/2011


Počítač pro každého 24/2011 (21. 11. 2011)

Ač se to nezdá, Vánoce pomalu klepou na dveře. Proto rubriku Téma čísla v PPK 24 již tradičně zaberou tipy na dárky pro uživatele počítačů. Redaktoři PPK vybrali to nejlepší, co je aktuálně na trhu. Těšit se můžete také na srovnávací test LCD televizorů a na recenze dalších zajímavých zařízení, například na recenzi tabletu, notebooku a kompaktního fotoaparátu s velkým přiblížením.

Zhruba za rok by se měla na trhu objevit nová Windows, prozatím neoficiálně označovaná jako Windows 8. Vyzkoušeli jsme prvotní verzi tohoto operačního systému a přiblížíme vám, jaké revoluční novinky přinese. Dále zodpovíme otázky týkající se moderního rozhraní USB 3.0 a podíváme se na problematiku přenosu většího množství dat, a to jak po síti/internetu, tak prostřednictvím paměťových médií. Volný seriál o jednotlivých komponentech počítačů bude pokračovat dílem o procesorech a pamětích.

Za pomoci našich praktických návodů se naučíte například pracovat s body zájmu (POI) v automobilové navigaci, vkládat texty do obrázků a fotografií, zarovnávat obrázky a chránit své soukromí na sociální síti Facebook. Podíváme se třeba i na možnosti tvorby a úprav dokumentů prostřednictvím internetové služby a začátečníkům pomůžeme s nastavením průzkumníka Windows.

PPK 24 přináší po čase opět DVD přílohu! Těšit se můžete na videokuchařku Jak vaří Češi, konkrétně na díl Domácí zabijačka. Průvodcem vám bude Miroslav Donutil. Dále přinášíme deset velmi pěkných her, kupříkladu závodní simulátor BMW M3 Challenge. Chybět nebude ani výběr těch nejlepších, redakcí ověřených programů v českém jazyce.


Tvorba www stránek