Cesta: Archiv vydání / 2011 / 23 / Počítač pro každého 23/2011


Počítač pro každého 23/2011 (7. 11. 2011)

Existuje spousta pravidel a doporučení, co dělat a jak se chovat, abyste se nestali obětí počítačové kriminality a ochránili svoje data, soukromí i majetek. Do rubriky Téma čísla jsme vybrali ta nejdůležitější pravidla a přinášíme tak 50 bezpečnostních přikázání. Nebojte se však suchého, nesrozumitelného výčtu. Jak je v PPK zvykem, vše vysvětlíme na pochopitelných příkladech a vyvrátíme i mnohé rozšířené omyly.

Redakčním testem prošly ultrazoomy – pět fotoaparátů za rozumnou cenou (5 až 11 tisíc Kč) s maximálním přiblížením (24x až 36x). Kromě toho jsme potrápili zálohovací program, zajímavý tablet, GPS lokalizátor a přenosný přehrávač. V dalších článcích vám poradíme, jak bojovat s reklamním softwarem (adwarem), jak zrychlit svůj počítač bez investic a jak levněji telefonovat. Zaměříme se též na služby poskytující digitální hudbu.

Ke zrychlování počítače se váže i jeden z praktických návodů, ale rozhodně to není návod jediný. Dále se naučíte pracovat s rozhraním Java, bránit se spamu, editovat obrázky, pracovat s praktickým kalendářem a mnoho dalšího.

Na zdarma přiloženém CD přinášíme ty nejlepší, redakcí vyzkoušené nástroje určené k tvorbě internetových fotoalb a pro boj s nevyžádanou poštou. Nevynecháme ani nové verze oblíbených nástrojů a zajímavé prográmky, které pro vás každý den vyhledáváme (nejen) na internetu. Jak je zvykem, vše je opatřeno kvalitními popisy, vyčerpávajícími doprovodnými informacemi a tipy na ovládání


Tvorba www stránek