Cesta: Archiv vydání / 2011 / 22 / Počítač pro každého 22/2011


Počítač pro každého 22/2011 (24. 10. 2011)

Hlavním tématem dvaadvacátého letošního vydání časopisu Počítač pro každého jsou filmy a hudba z internetu. Přinášíme tipy na internetové stránky, z nichž lze stahovat nebo na nichž lze přehrávat hudbu, filmy, video, televizní a rozhlasové vysílání. Podívali jsme se též na to, čím musí být počítač vybaven, aby přehrávání bylo bezproblémové. V neposlední řadě dojde i na otázky spojené s problematikou autorských práv.

Redakčním testem prošlo sedm 24palcových monitorů, které jsou vhodné jak pro práci, tak pro zábavu. Recenzovali jsme též zajímavé fotoaparáty a videokameru, za zmínku stojí i čidlo pro autonavigaci, které umožňuje ekonomičtější jízdu. V dalších článcích jsme se zaměřili na elektronické knihy a chytré televizory, umožňující surfování na internetu, představíme vám též jednotlivé operační systémy chytrých mobilních telefonů a začátečníkům jednotlivé komponenty počítačů.

Praktické návody částečně souvisí s hlavním tématem čísla, tedy s multimédii na internetu. Naučíme vás stahovat videa z populární služby YouTube, sledovat on-line televizní vysílání a nakupovat hudbu v internetovém obchodě iTunes Store, jenž se českým zákazníkům otevřel teprve před několika dny. Prostřednictvím dalších návodů můžete vyhledat na pevném disku zbytečný balast nebo zamknout (proti neoprávněnému přístupu ochránit heslem) jednotlivé soubory. Nebudou chybět ani tipy na kancelářské programy.

Zdarma přiložené CD přináší výběr těch nejlepších, redakcí ověřených programů pro vypalování optických disků a dále nástrojů pro stahování videí z internetových videoportálů a programů pro snazší poslech internetových rádií. Přinášíme též funkčně neomezenou  zkušební (50denní) verzi nejnovější verze populárního programu Zoner Photo Studio.


Tvorba www stránek