Cesta: Archiv vydání / 2011 / 15 / Počítač pro každého 15/2011


Počítač pro každého 15/2011 (4. 7. 2011)

Po půl roce opět přinášíme odpovědi na 50 otázek, které v uplynulých měsících nejvíce trápily čtenáře PPK. Srozumitelné a zároveň vyčerpávající rady jsou roztříděny do pěti tematických okruhů: na hardware, software, Windows, internet a bezpečnost. V PPK 15/2011 však nechybí ani oblíbená rubrika Poradna, ve které naleznete další užitečné rady a tipy.

Před letními prázdninami jsme otestovali levné automobilové navigace. Nechcete-li po cestě na dovolenou bloudit, s PPK v ruce se snadno zorientujete v aktuální nabídce. Představíme též videokameru s možností natáčet 3D video a zaměříme se na fenomén posledních měsíců: na tablety. K čemu jsou, kdo je využije a jak je vybírat? Poradíme vám taky při výběru internetového připojení na chalupě (resp. v řídce osídlených oblastech) a pomůžeme vám ztišit stolní počítač. Za zmínku stojí i článek o problematice příliš zvědavých internetových formulářů.

Na jedenácti stranách praktických návodů se mimo jiné můžete naučit snadno stahovat obrázky z internetových stránek, upravovat digitální fotografie pomocí praktické on-line aplikace i vytvářet „empétrojky“ z hudebních CD. Dále přinášíme návod na ovládání nástroje, jehož  pomocí snadno vytvoříte databázi své sbírky filmů (nejen) na DVD. Nechybí ani návody pro úplné začátečníky (nastavení spořiče a základy práce s průzkumníkem Windows) ani návody na práci s kancelářskými aplikacemi.

Přiložené CD obsahuje dva hodnotné bonusy. Je to jednak profesionální OCR program ABBYY FineReader 6.0 Sprint, pomocí něhož snadno převedete naskenované dokumenty do elektronické podoby, jednak druhý díl filmového dokumentu Česká kaprařina, v němž vám Karel Nikl předvede, jak se chytají kapři v zimě, kde je hledat, jak mnoho je krmit a jakou montáž je třeba navázat. Přinášíme též výběr ověřených bezplatných nástrojů pro snazší stahování z internetu.


Tvorba www stránek