Cesta: Archiv vydání / 2011 / 08 / Počítač pro každého 8/2011 – úvodník


Počítač pro každého 8/2011 – úvodník

Postavte si síť

Vážení čtenáři, ve většině vícečlenných domácností se v dnešní době používá víc než jeden počítač. Počítače samozřejmě mohou fungovat zcela samostatně, ale z různých praktických důvodů je vhodné je nějak propojit. Z každého počítače v domácnosti je občas potřeba něco vytisknout na tiskárně a především je účelné, je-li každý takový počítač připojen k internetu. Nevadí, máte-li doma jen jednu tiskárnu a jednu internetovou přípojku – to pro několik počítačů stačí, ale vše musí být zapojeno tak, aby se uživatel každého z nich dostal na internet a mohl tisknout bez složitého přepojování kabelů, či dokonce bez přenášení počítače nebo tiskárny do jiné místnosti.

Tyto problémy řeší počítačová síť, díky níž lze také pohodlně sdílet společná data (například fotoalba, hudbu či filmy). K síti můžete navíc připojit moderní televizor a třeba i rádio a „domácí zábavu“ tak propojit jak s počítači, tak s internetem.

Vybudovat domácí síť (ať už kabelovou, nebo bezdrátovou) je dnes v silách a možnostech každého uživatele počítače. My vám v tomto vydání ukážeme, že není čeho se bát, uvedeme vás do této problematiky a ukážeme vám, jak na to.

Přeji vám mnoho úspěchů při budování počítačové sítě.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek