Cesta: Archiv vydání / 2011 / 05 / Počítač pro každého 5/2011


Počítač pro každého 5/2011 (14. 2. 2011)

Hudba je v počítačích jako doma. Není divu, vždyť pomocí počítače ji lze snadno nejen přehrávat, ale např. i uchovávat, třídit a převádět mezi jednotlivými formáty. Jenže jak do počítače dostat hudbu nahranou na vinylových deskách? Právě na to se zaměříme v PPK 5/2011. Dozvíte se, jak digitalizovat hudbu nahranou na starých nosičíchkde a jak hudbu legálně stahovat z internetu.

Ve velkém testu jsme tentokrát potrápili inkoustové multifunkční tiskárny s bezdrátovým síťovým rozhraním (Wi-Fi). Dozvíte se informace, jež byste v oficiální dokumentaci hledali marně, a samozřejmě také to, který model by si vybrali redaktoři PPK. Dále se zaměříme například na úsporu elektrické energie – poradíme vám, co má smysl a co nikoliv –, na ochranu počítačů před přepětím a na výpadky v elektrické síti a zaměříme se též na internetová datová skladiště. Zjistíte, které služby existují, k čemu se hodí a jaké mají (ne)výhody.

Za pomoci praktických návodů si snadno vytvoříte svůj vlastní rodinný rodokmen, uděláte pořádek ve sbírce hudby nebo sestříháte domácí video. Naučíme vás také stahovat z internetu písničky ve formátu MP3 a hudební videoklipy. Chybět nebudou ani návody určené čtenářům, pro něž je počítač spíše pracovním nástrojem. Vysvětlíme vám funkci automatických oprav ve Wordu a naučíme vás ovládat praktický elektronický diář s připomínačem.

Plná verze nástroje Migration Kit for Windows 7, skládajícího se z aplikací O&O DiskImage 4.1 Professional a PCmover Professional 5, si bez problémů poradí s kompletní migrací ze starších verzí operačních systémů Windows na nejnovější systém Windows 7. Přechod za pomoci tohoto nástroje bude bezbolestný. Na zdarma přiloženém CD vám přineseme i vyzkoušené užitečné programy pro práci s hudbou a zajímavé doplňky pro Windows.


Tvorba www stránek