Cesta: Archiv vydání / 2011 / 04 / Počítač pro každého 4/2011 – úvodník


Počítač pro každého 4/2011 – úvodník

Tiskárna v domácí síti

Vážení čtenáři, jak roste počet domácností vybavených více než jedním počítačem, roste také potřeba tyto počítače propojovat a sdílet mezi nimi data i přístup k dalším zařízením. Zařízeními, která je potřeba sdílet nejčastěji, jsou internetová přípojka a tiskárna. Právě problematice připojení tiskárny k několika počítačům zároveň věnujeme téma tohoto vydání. Seznámíme vás se způsoby, jak takové sdílení tiskárny v domácí síti nastavit, a provedeme vás krok za krokem postupem, jak to udělat nejjednodušeji.

V dalších článcích vám přiblížíme problematiku příjmu signálu digitální televize a ukážeme vám výhody a nevýhody jednotlivých variant, podíváme se na otázky související s nevyžádanou poštou a jako vždycky vám představíme řadu zajímavých zařízení a programů. Tentokrát to jsou dobře vybavený mininotebook, chytrý telefon s plnohodnotnou klávesnicí vhodnou na psaní SMS a e-mailů, nová verze programu určeného na úpravu videa a také odolné navigační přístroje GPS do přírody.

Na přiloženém CD najdete plnou verzi velmi užitečného programu Sticky Password, který vám pomůže bezpečně uchovat veškerá hesla tak, abyste si je nemuseli pamatovat, a přitom je mohli kdykoli použít, aniž by hrozilo jejich vyzrazení nepovolaným osobám. Kromě toho jsme na CD zařadili ty nejlepší bezplatné nástroje na ochranu před nevyžádanou poštou, programy pro práci s televizním vysíláním v počítači a další zajímavosti.

Přeji vám mnoho zdaru při nastavování domácí tiskárny a při obraně před nevyžádanými poštovními zprávami.

Ivan Heisler, šéfredaktor


Tvorba www stránek