Cesta: Archiv vydání / 2010 / Počítač pro každého 3/2010


Počítač pro každého 3/2010 (18. 1. 2010)

V třetím letošním vydání se zaměříme na to, jak vylepšit stolní počítač nebo notebook. V rubrice Téma čísla vám představíme různé doplňky a zařízení, kterými můžete zefektivnit svoji práci, případně díky nimž si můžete užít s počítačem více zábavy. Samozřejmě že připojíme nezbytné tipy na nákup.

Z dalších článků zaujme například podrobný průvodce problematikou firewallů. Dozvíte se, jak firewall vlastně funguje, proč je tak důležitý, jaké by měl mít funkce, a porovnáme schopnosti komerčních i nekomerčních produktů s firewallem zabudovaným ve Windows. Představíme vám také novou verzi poštovního klientského programu Thunderbird a pokročilá domácí úložiště dat, ale podíváme se třeba i na tvorbu diagramů ve Wordu a na další praktické věci.

Rubrika „Jak na to“ obsahuje tentokrát dlouho žádaný návod na převod videa z VHS kazet na DVD. Popíšeme dokonce deset různých možností, jak požadovaného výsledku dosáhnout. Každý čtenář si jistě vybere řešení podle svých možností a nároků. V dalších návodech se dozvíte například to, jak nastavit e-mailový klientský program a jak „zaheslovat“ soubor či složku.

Na zdarma přiloženém CD naleznete hodnotný bonus – plnou verzi bezpečnostního balíku F-Secure Internet Security 2010. Jde o bezpečnostní balík nabízející komplexní ochranu před hrozbami z internetu. Program zajišťuje ochranu počítače v reálném čase, která na pozadí systému kontroluje všechny soubory, se kterými pracujete. Dále jsme pro vás připravili výběr těch nejlepších programů pro práci s videem a výběr nástrojů na vylepšení chodu Windows.


Tvorba www stránek