Cesta: Archiv vydání / 2010 / Počítač pro každého 3/2010 – PDF


Převádíme video z VHS kazet na DVD média

Máte doma dosluhující VHS přehrávač, spoustu videokazet s oblíbenými filmy nebo rodinnými záběry a máte obavy, abyste si je i za pět či deset let měli ještě na čem přehrát nebo aby byl záznam v té době vůbec čitelný? Případným budoucím problémům se můžete vyhnout i tak, že videokazety digitalizujete a kopie zálohujete na DVD nosiče. Kromě snížení obav tím získáte i možnost přehrávat oblíbené scény jak na počítači, tak prostřednictvím domácího DVD kina.


Pošťák pro každého

Mnoho e-mailových služeb umožňuje přistupovat k poště pomocí webového rozhraní z internetového prohlížeče, ale použití specializovaného programu má mnoho výhod. Máte pak lepší přehled o svých zprávách, můžete je třídit a filtrovat, máte výrazně více možností při vytváření zprávy apod.


Jak ochránit soubor(y) heslem

Zejména na domácích počítačích, na nichž často několik lidí sdílí tentýž uživatelský účet, je problém ochránit před nežádoucími pohledy nějaké soubory, či rovnou celé složky. Windows totiž sama nedisponují funkcí, která by jednoduše určila, že ty či ony soubory mají být chráněny heslem. (Vše se musí řešit pomocí uživatelských účtů.) Pomoci může jednoduchý nástroj Easy File Locker.


K čemu je dobrý firewall?

Firewall se v posledních letech stal častou a hlavně nutnou složkou ochrany osobního počítače. Jeho přítomnost v systému je stejně důležitá jako přítomnost antivirového programu, v některých případech dokonce důležitější. K čemu ale vlastně takový firewall slouží a jak pracuje? Vystačíte si s firewallem vestavěným ve Windows?


Přílohy ke stažení

Jak ochránit soubor(y) heslemJak ochránit soubor(y) heslem (461.38 KB)
K čemu je dobrý firewall?K čemu je dobrý firewall? (283.43 KB)
Pošťák pro každéhoPošťák pro každého (354.67 KB)
Převádíme video z VHS kazet na DVD médiaPřevádíme video z VHS kazet na DVD média (329.35 KB)
Tvorba www stránek