Cesta: Archiv vydání / 2010 / 24 / Počítač pro každého 24/2010


Počítač pro každého 24/2010 (22. 11. 2010)

I když si to mnozí z nás nechtějí připustit, Vánoce pozvolna klepou na dveře. PPK 24/2010 proto přináší tipy na vánoční dárky pro uživatele počítačů. Vybrali jsme ty nejzajímavější produkty vhodné pro muže, pro ženy i pro děti, a to v různých cenových relacích. Nebudou však chybět tradiční testy – například recenze zajímavého monitoru s TV přijímačem a velký test kompaktních fotoaparátů se sedmi- až osminásobným zoomem – ani oblíbená rubrika Rádce nakupujícího, v níž se tentokrát zaměříme na pevné disky, LCD monitory a televizory a barevné laserové multifunkční tiskárny.

Dále se zaměříme na to, jak ušetřit za elektřinu. Kromě užitečných tipů na úspory vám také poradíme, jak snadno vyměnit dodavatele energie za levnějšího. Prozkoumáme také službu internet v mobilu – je internet v mobilním telefonu k něčemu dobrý, komu se vyplatí a jaké má (ne)výhody? Na zoubek se podíváme i novým verzím populárních programů (například Internet Exploreru 9), porovnáme aplikace pomáhající se zálohováním důležitých dat a vysvětlíme, co je a k čemu je dobrý tzv. cloud computing.

V rubrikách Jak na to a Rady a návody vám poradíme, jak vyrobit efektní vánoční přání, jak si stáhnout video z YouTube (i z jiných podobných služeb), kde a jak poslouchat kvalitní hudbu zadarmo, jak spravovat svou hudební sbírku, a mnoho dalšího. Místo zbylo samozřejmě i na oblíbené návody na ovládání kancelářských programů.

Na zdarma přiloženém DVD najdete vedle osmdesáti aktuálních verzí nejlepších bezplatných programů také tři exkluzivní bonusy. Jedním z nich je plná verze strategické hry Earth 2160. Videokuchařka Jak vaří Češi vám názorně ukáže, jak připravit tradiční českou štědrovečerní večeři. Toto video můžete z našeho DVD přehrát i ve stolním DVD přehrávači. Třetím bonusem jsou užitečné překladové slovníky Magnus 2011 s bohatou slovní zásobou pěti světových jazyků.


Tvorba www stránek