Cesta: Archiv vydání / 2010 / 23 / Počítač pro každého 23/2010


Počítač pro každého 23/2010 (8. 11. 2010)

Nakupování na internetu je pro mnohé uživatele běžnou praxí. Radost z pohodlí však může být zkalena některými kontroverzními, či rovnou nezákonnými praktikami internetových obchodníků. Na nejčastější triky e-shopů si posvítíme v PPK 23/2010. Dozvíte se také, jaké informace by měli internetoví obchodníci uvádět a jak nejsnáze poznáte podvodníky.

V příštím PPK vám představíme nastupující fenomén – 3D televizi a 3D kamery, filmy a hry. Dozvíte se, jak prostorový obraz funguje, jaké má výhody a nevýhody, kolik stojí jednotlivá zařízení, a mnoho dalších užitečných informací. Zaměříme se také na to, jak se pomocí internetu vypořádat s cizojazyčnými texty a jak se nějaký ten cizí jazyk třeba i naučit. Redakční testovací laboratoř tentokrát potrápila několik laserových tiskáren a chybět nebude ani tradiční rádce nakupujícího s přehledem automobilových navigací, inkoustových tiskáren, notebooků a Wi-Fi routerů.

Praktické rady a návody přinášejí jak tipy a triky pro textové a tabulkové editory, tak návody pro práci s multimédii – naučíme vás například přeměnit fotografie na obraz nebo vytvářet „empétrojky“ z videí umístěných na videoportálu YouTube. Ani to ale není vše, jeden z praktických návodů věnujeme třeba i elektronické kuchařce…

Na přiloženém CD naleznete bezplatnou plnou verzi multimediálního turistického průvodce Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Interaktivní program obsahuje doposud nejbohatší publikaci o katedrále sv. Víta s velkým množstvím fotodokumentace a doplňujících informací. Pro milovníky výtvarného umění a historie Prahy je určena podrobná interaktivní prohlídka, která vás seznámí téměř s osmi sty fotografiemi katedrály. Chybět však nebude ani tradiční výběr prověřených bezplatných programů a her.


Tvorba www stránek