Cesta: Archiv vydání / 2010 / 21 / Počítač pro každého 21/2010


Počítač pro každého 21/2010 (11. 10. 2010)

Sebelépe vybavený počítač po nějakém čase užívání začne jevit známky poklesu výkonu. Patrné je to na prodlužujícím se času potřebném ke startu systému i na pomalejším běhu programů a her. V PPK 21/2010 vám poradíme, jak lenivý počítač opět zrychlit – a to bez jakékoli investice. Všechny postupy jsme samozřejmě pečlivě ověřili. Navíc se také dozvíte, které „babské“ triky určitě nefungují, nebo dokonce naopak počítač ohrožují.

Na dalších stránkách se dočtete o tom, jak ochránit data v mobilním telefonu a jak ušetřit díky bezplatnému posílání SMS z internetu, a podíváme se také na problematiku elektronických knih. Opravdu jsou tak skvělé a vytlačí knihy papírové, nebo je všechno jinak? Redakčním testem prošlo několik nejmenších, nejlehčích a nejlevnějších notebooků (tzv. netbooků), nechybí samozřejmě ani tradiční rádce nakupujícího.

V praktických návodech se můžete naučit rychle a jednoduše pracovat s obrázky (digitálními fotografiemi), snadno filtrovat data ve větších tabulkách, překládat texty z jednoho jazyka do druhého a mnoho dalšího. V rubrice Listárna vám poradíme, jak řešit běžné problémy s počítačem, popřípadě jak problémům snadno předejít.

Hned tři plné verze se vešly na zdarma přiložené CD: Těšit se můžete na multimediální encyklopedii Karlův most se spoustou poutavých informací a pěkných fotografií, na profesionální program Wise Registry Cleaner Professional, jehož pomocí můžete snadno „uklidit“ v počítači, a v neposlední řadě na videokurz, který vás naučí pracovat v kancelářských programech z balíků Office 2003 a 2007.


Tvorba www stránek