Cesta: Archiv vydání / 2010 / 20 / Počítač pro každého 20/2010


Počítač pro každého 20/2010 (27. 9. 2010)

Hodila by se vám tiskárna na místě vzdáleném od počítače nebo na místě, kam není vhodné vést kabely? Řešením může být jedna z bezdrátových tiskáren: Ty jsou dnes už dostupné za příznivé ceny. Tři takové modely vám představíme v PPK 20/2010. Kromě toho vám představíme levné domácí PC, levný mobil pro pohodlné psaní SMS, přiblížíme vám, jaké novinky na poli počítačů a spotřební elektroniky můžete čekat v následujících měsících, a chybět nebude ani oblíbený rádce nakupujícího (tentokráte s hodnoceným přehledem kompaktních fotoaparátů, videokamer, mobilních telefonů a LCD televizí).

V dalších článcích se zaměříme například na problematiku různých edic Windows 7. Vysvětlíme, co která obsahuje a jaké jsou rozdíly v jednotlivých licencích, a v neposlední řadě vám podrobně, leč srozumitelně vysvětlíme problematiku 32bitových a 64bitových operačních systémů. S těmito informacemi se při nákupu systému (nového počítače) nemůžete splést. Zodpovíme také otázky čtenářů týkající se různých kabelů, konektorů a propojení vůbec, žáci a studenti se mohou těšit na webové stránky s taháky a pomůckami do školy.

Praktické rady a návody vás naučí vytvářet dokumenty ve formátu PDF (resp. převádět do PDF formátu dokumenty z Wordu, tabulky z Excelu a podobně), snadno tisknout rozsáhlé seznamy, pracovat s obrázky/fotografiemi v populárním grafickém programu a mnoho dalšího.

Zdarma přiložené CD obsahuje tři plné verze. Těšit se můžete na videokurz Video-Office 2003&2007, který vás naučí pracovat s kancelářským balíkem Microsoft Office, na program Paragon Total Defrag 2010 Special Edition, jenž optimalizuje umístění dat na pevných discích počítače (provádí efektivní defragmentaci), a také na databázový program All My Books, sloužící ke správě knih.


Tvorba www stránek