Cesta: Archiv vydání / 2010 / 02 / Počítač pro každého 2/2010


Počítač pro každého 2/2010 (4. 1. 2010)

Vy se ptáte, my odpovídáme: V dalším vydání Počítače pro každého zodpovíme 25 nejčastějších dotazů našich čtenářů a pomůžeme vám tak vyřešit nejpalčivější počítačové problémy. Velkým redakčním testem prošlo tentokrát několik kompaktních fotoaparátů s velkým zoomem, takže se můžete těšit i na tipy na nákup.

Z dalších článků stojí za zmínku například podrobný průvodce po „počítačových“ jednotkách. Pochopitelně vysvětlíme, co znamenají všechny ty gigabajty, megahertzy, pixely a další údaje. Zaměříme se také na záchranu dat – víte, jak předejít ztrátě cenných souborů, respektive jak data při nenadálé ztrátě rychle obnovit? V neposlední řadě se podíváme také na „zabalené“ soubory – archivy. K čemu jsou dobré? Jak je vytvářet? Jak se dostat k datům v nich uloženým?  Tohle vše a mnohem více se dozvíte v PPK 2/2010.

V nezbytných praktických návodech vám pomůžeme udělat pořádek v CD/DVD, poradíme vám, jak vést jednoduché, ale přehledné domácí účetnictví, jak vytvořit vlastní kalendář, a praktickým návodem se vrátíme i k tématu archivace dat. A to zdaleka není všechno.

Bezplatná CD příloha obsahuje dvě plné verze zdarma! Jednak novou hru s písmeny a slovy Tajemná písmena, při níž se nejen báječně pobavíte, ale také si příjemně odpočinete, jednak praktický bezpečnostní nástroj Ad-Aware Pro, který se nespecializuje jen na odhalování a likvidaci špehovacího softwaru, ale také na ochranu počítače před viry, červy a dalšími typy útoků z internetu. Pro uživatele, kteří pod stromečkem našli nový počítač, jsme připravili výběr základního programového vybavení počítače.

Tvorba www stránek