Cesta: Archiv vydání / 2009 / Počítač pro každého 25/2009 – úvodník


Počítač pro každého 25/2009 – úvodník

Je lepší notebook, nebo stolní PC?

Vážení čtenáři, uvažujete o koupi nového počítače a víte už, jestli si pořídíte stolní počítač, nebo notebook? Podle stoupajícího podílu notebooků na celkovém počtu prodaných počítačů se zdá, že většina kupujících už má v této otázce jasno. Notebooky zlepšují svou výbavu i výkon a kromě přenositelnosti stolním sestavám už úspěšně konkurují také cenou. Není to však vždy tak jednoznačné. Pro některé uživatele je stolní sestava stále nenahraditelná, i ona má totiž své výhody. Navíc do rozhodování vstoupila i nová kategorie počítačů – populární malé a levné netbooky. Při výběru vhodného modelu se neřiďte jen módními trendy, ale spíš svými potřebami a žádnou variantu předem nevylučujte. V hlavním tématu tohoto vydání jsme se na výhody a nevýhody různých kategorií počítačů podívali blíže a věřím, že v tomto článku najdete inspiraci.

Protože advent je v plném proudu, na CD jsme pro vás připravili soubor krásných českých vánočních koled, tentokrát v trochu netradiční podobě. Na CD jsou uloženy ve formátu MP3, ale v časopisu najdete návod, jak z těchto souborů snadno vytvořit klasické hudební cédéčko.

Přeji vám pohodu v předvánočním čase a připomínám, že příští vydání – PPK číslo jedna ročníku 2010 – vyjde ještě před Štědrým dnem, a to mimořádně v pátek 18. prosince.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 

Tvorba www stránek