Cesta: Archiv vydání / 2009 / 21 / Počítač pro každého 21/2009


Počítač pro každého 21/2009 (12.10. 2009)

Jak ušetřit za elektřinu? Odpověď na tuto otázku jsme zvolili jako hlavní téma PPK 21/2009: Podíváme se na běžnou spotřebu kancelářských zařízení, vysvětlíme, co znamená (v přepočtu na peníze), a přineseme několik užitečných rad, jak zbytečně vysoké účty snížit. Aby toho nebylo málo, můžete se těšit i na druhé velké téma: podrobného průvodce výběrem digitální videokamery. Po přečtení tohoto článku vás žádný prodejce už nenapálí!

V tradiční rubrice Bezpečnost se tentokrát zaměříme na škodlivé bezpečnostní programy. Světem se totiž šíří škodlivé kódy maskující se jako antivirové či jiné bezpečnostní programy. Dále odpovíme na otázky ohledně externích pevných disků, poradíme, jak sdílet v domácí síti tiskárnu, a co dělat, když dojdou volné USB porty, a samozřejmě přineseme testy několika zajímavých zařízení.

Praktické návody „Jak na to“ se týkají obnovy (omylem) smazaných souborů, šablon ve Wordu, funkcí v Excelu, úpravy (prázdninového) digitálního videa, získávání doplňkových informací z fotografií a jako bonus přidáme tipy na používání programu MS Outlook a návod na ovládání zajímavého programu, jehož prostřednictvím si můžete prohlédnout satelitní snímky Země i jiných planet a kosmických těles.

Přiložený disk obsahuje hodnotný bonus – plnou verzi programu SystemUp Undelete 2009. Tento program slouží k rychlé a jednoduché obnově souborů (omylem) smazaných nejen z pevných disků, ale i z USB flash disků, paměťových karet a podobně. Dále jsme připravili výběr těch nejlepších programů určených pro správu a úpravu hudby a pro archivaci a zálohování dat. Těšit se ale můžete i na pěkné hry.

  • .
  • .

Tvorba www stránek