Cesta: Archiv vydání / 2009 / 21 / Počítač pro každého 21/2009 – úvodník


Počítač pro každého 21/2009 – úvodník

Falešné bezpečí

Vážení čtenáři, věděli jste, že existují podvodné programy, které se vydávají za bezpečnostní software, a přitom po instalaci váš počítač nejen neochrání, ale naopak jej nakazí nějakým škodlivým kódem? Pro mne osobně je tato informace poměrně nová a nepříjemně mě překvapila, stejně jako údaj o obrovském počtu takových programů. Proto jsem si se zájmem přečetl článek od našeho externího spolupracovníka Tomáše Přibyla, působícího jako bezpečnostní expert. Vřele vám tento článek doporučuji, protože popisuje velmi záludné praktiky autorů takových programů. Do jejich chytře nastražených pastí se bohužel snadno dá chytit spousta nepoučených uživatelů, a to ne proto, že jsou nedbalí a neopatrní, ale naopak proto, že se snaží svůj počítač ochránit. Pod tlakem uměle vytvořené stresové situace si v dobré víře do počítače sami nainstalují škodlivý program. Věřím, že po přečtení článku na straně 42 budete proti tomuto riziku odolní – v textu je několik dobrých rad, jak se této pasti vyhnout.

Bezpečnost však samozřejmě není jediným tématem tohoto vydání, dokonce ani tématem hlavním. V dalších článcích vám poradíme, jak si vybrat digitální videokameru, jak ušetřit náklady na elektřinu a jak využít jednu tiskárnu pro více počítačů v síti.

Hlavními tématy přiloženého CD jsou výběry nejlepších programů pro přehrávání a úpravu hudebních souborů a pro zálohování dat. Na CD však najdete také bonus v podobě plné verze programu určeného na obnovu smazaných souborů a dále soubor deseti pěkných her, které v nadcházejícím období dlouhých večerů jistě oceníte.

Přeji vám příjemnou zábavu s dobře zabezpečeným počítačem.

Ivan Heisler, šéfredaktor

 
  • .
  • .

Tvorba www stránek