Cesta: Archiv vydání / 2009 / 19 / Počítač pro každého 19/2009


Počítač pro každého 19/2009 (14.9. 2009)

Přivezli jste si z letních dovolených a výletů zajímavá videa a chystáte se je během následujících týdnů a měsíců stříhat, upravovat, doplnit do nich popisy, efekty a podobně? Pak si určitě pořiďte PPK 19/2009! Připravili jsme pro vás nejen rady, co si se záběry počít, ale i konkrétní návody na použití dvou různých programů pro zpracování videa.

Rubriku „Bezpečnost“ tentokrát věnujeme zabezpečení bezdrátových sítí. A opět se neomezíme jen na teoretické povídání, proč je vůbec důležité Wi-Fi zabezpečit a co v nezabezpečené síti hrozí, ale přidáme i praktický návod, jak ochranu sítě nastavit. V dalších článcích se podíváme na to, proč a jak se pevné disky rozdělují na tzv. oddíly, jak odinstalovat programy, jež se tomu brání, jaké jsou (ne)výhody elektronických knih, proč se někdy ztrácí a zpožďují e-maily či třeba kde na internetu hledat práci.

Kromě již zmíněných praktických návodů vám také poradíme, jak zjišťovat změny v dokumentech, jak upravovat digitální fotografie, jak zachraňovat soubory z poškozených paměťových karet i (pevných) disků a mnoho dalšího. Co se recenzí týče, vyzkoušeli jsme pro vás tentokrát lehký a štíhlý notebook, televizní kartu, zajímavé reproduktory, batoh se solárními články a bezdrátovou „pevnou“ linku.

Zdarma přiložené CD obsahuje hodnotný bonus: plnou verzi komplexního profesionálního bezpečnostního balíku PC Tools Internet Security 2009 s licencí na bezplatnou aktualizaci po dobu jednoho roku. V ceně časopisu tak získáte kvalitní program v hodnotě bezmála 1 000 Kč! Kromě toho naleznete na CD také výběr ověřených programů na zpracování videa a zálohování dat.


Tvorba www stránek