Cesta: Archiv vydání / 2009 / 18 / Počítač pro každého 18/2009


Počítač pro každého 18/2009 (31.8. 2009)

Nastupuje vaše ratolest do školy a bez počítače se v ní už neobejde? Nebo potřebujete svůj počítač vyměnit za výkonnější model, ale nemáte na to mnoho finančních prostředků?  V PPK 18/2009 přinášíme test kvalitních a dobře vybavených PC s cenou do 15 000 Kč. Kromě toho jsme pro vás vyzkoušeli také čtyři stylové kompaktní fotoaparáty, notebook, monitor s TV tunerem a zajímavé reproduktory.

Pohledem laika představíme šifrování. K čemu je dobré, jak je spolehlivé, kde jej (ne)používat – i to se dozvíte na stránkách nového PPK. Dále vám poradíme, jak (a proč) udržet pořádek na pevném disku a jak propojit počítač s televizí (a co takové propojení může přinést),  a  podíváme se též na podmínky bezplatného vylepšení Windows Vista na nová Windows 7.

Tradiční porce podrobných návodů je věnována mimo jiné přehrávání videa, automatickým opravám ve Wordu a tvorbě videonávodů a pokračujeme též v seriálu návodů (předchozí díly jsou přiloženy v elektronické podobě) věnovaných digitálnímu fotografování: Tentokrát jsou na řadě základní úpravy snímků. Nebo snad chcete vylepšit chod svého počítače? Další dva návody jsou věnovány správě disků a vhodnému nastavení rychlosti ventilátorů!

Osmnácté číslo přináší také bonusy nabité DVD! Těšit se můžete na plnou verzi encyklopedie „Hejbejte se kosti moje“  a na kvalitní vypalovací program Ashampoo Burning Studio 2009. Dále přinášíme dvě plné verze bezpečnostních balíků s čtvrtletní licencí na bezplatné aktualizace a také sbírku prověřených programů z oblastí bezpečnosti, vypalování a kancelářských aplikací. Začínajícím uživatelům přinášíme také programy do základní výbavy PC a několik her.

Tvorba www stránek