Cesta: Archiv vydání / 2009 / 14 / Počítač pro každého 14/2009


Počítač pro každého 14/2009 (22.6. 2009)

Vzhled se mění, kvalitní obsah zůstává – tak by se dalo charakterizovat čtrnácté číslo Počítače pro každého ročníku 2009. Ve zbrusu novém, tedy modernějším a přehlednějším vzhledu jsme pro vás připravili tradiční porci zajímavých novinek ze světa počítačů, kupu článků na aktuální témata, hromadu recenzí užitečných zařízení, velkou dávku podrobných praktických návodů a v neposlední řadě odpovědi na otázky vás, čtenářů PPK.

Před začátkem letní sezony jsme zmapovali možnosti mobilního připojení k internetu, přidáme i výčet výhod a rizik těchto služeb. Představíme vám šest skladných a levných digitálních fotoaparátů, několik stránek věnujeme též GPS navigacím. Dále se podíváme na zoubek komunitním službám na internetu – vysvětlíme, proč jsou tak populární, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a které stojí za pozornost. To všechno a ještě mnohem víc najdete v PPK 14/2009. Také si ukážeme, jak (a kde) zdarma otestovat zabezpečení počítače.

V tradiční porci praktických rad a návodů vám ukážeme například to, jak vytvořit fotoalbum v PowerPointu, jak převést prezentaci na video, jak pracovat s obrázky v dokumentu, jak vytvořit diagramy a schémata a jak si uspořádat hudební sbírku. Celkem se můžete těšit na 14 stran podrobných návodů.

Na zdarma přiloženém cédéčku najdete hned dva bonusy: první díl výborné multimediální encyklopedie z oblasti vědy nazvaný Biologie a speciální verzi hudebního přehrávače a manažeru MediaMonkey, určenou pro PPK. V encyklopedii se kromě jiného můžete dozvědět mnoho zajímavých informací o světě živých organismů, biologických procesech, anatomii člověka, genetice, citlivosti a reakcích nebo třeba i o ekologii. Program MediaMonkey zase nabízí pohodlné přehrávání hudebních souborů, uložených kdekoliv v počítači nebo na různých paměťových médiích.


Tvorba www stránek