Cesta: Archiv vydání / 2009 / 12 / Počítač pro každého 12/2009 – PDF


Jak (bezpečně) odpojit USB disk

Odpojování různých USB disků je noční můrou mnoha uživatelů. Systém často vytrvale tvrdí, že zařízení je stále používáno (i když uživatel všechny programy pracující s médiem už ukončil), a odmítá jej odpojit. Na druhé straně pouhé vytažení disku z USB konektoru bez řádného ukončení v systému se může stát datovým harakiri…


Když jeden pevný disk nestačí

Stará pravda říká, že žádný pevný disk není dost velký. Tato otřepaná fráze platí i v dnešní době, kdy se standardní kapacita pevných disků počítá v řádu stovek gigabajtů. V tomto článku se podíváme na to, jaké možnosti se nabízejí, pokud kapacita stávajícího pevného disku už nestačí. Věnovat se budeme klasickým pevným diskům. Různé typy flash pamětí ponecháme tentokrát stranou.


Autorské právo v praxi

Stále častěji se mluví a píše o počítačovém pirátství, což je vlastně označení pro porušování autorských práv. Nejde přitom o žádnou legraci. Pokud se pachateli pirátství prokáže, hrozí mu u nás až pětileté vězení. A jelikož neznalost zákona neomlouvá, pojďme se podívat, co a kdy můžeme bezstarostně a zdarma stahovat z internetu, a co naopak nikoliv.

 


Přílohy ke stažení

Autorské právo v praxiAutorské právo v praxi (174.63 KB)
Jak (bezpečně) odpojit USB diskJak (bezpečně) odpojit USB disk (643.6 KB)
Když jeden pevný disk nestačíKdyž jeden pevný disk nestačí (331.41 KB)
Tvorba www stránek