Cesta: Archiv vydání / 2009 / 11 / Počítač pro každého 11/2009


Počítač pro každého 11/2009 (11.5. 2009)

Na stránkách PPK často radíme, jak zabezpečit počítač proti různým nebezpečím zvenku – škodlivým kódům, různým nenechavcům a podobně. Daleko větší riziko ovšem často představuje neopatrný či nezkušený uživatel, sedící přímo u počítače. V letošním jedenáctém PPK se podíváme na to, proč a jak se této hrozbě bránit. Rozsáhlejší článek je věnován problematice vylepšování počítače: Poradíme vám, která vylepšení mají smysl, jak je nejsnáze provést, a odpovíme na řadu otázek čtenářů.

V dalších článcích uvedeme na pravou míru (dez)informace o očekávaném „konci“ Windows XP, přineseme deset základních pravidel obrany proti spamu, podíváme se na mikroblogy – novou, ale stále populárnější formu internetové komunikace – a poradíme vám, jak vybrat správnou myš. Podíváme se též na zoubek „obývákovým“ počítačům: Jaké jsou výhody a nevýhody HTPC? Těšit se můžete i na cenový přehled GPS navigací a stolních Blu-ray přehrávačů, test digitálních videokamer s cenou do 10 000 Kč, test počítače zabudovaného do monitoru a na mnoho dalšího.

Nedílnou součástí každého vydání Počítače pro každého jsou též praktické návody. V PPK 11/2009 vám například poradíme, jak vytvářet populární „empétrojky“ a jak vytvářet a upravovat jejich popisy. Dále popíšeme šikovný program na tvorbu vlastních map, ukážeme vám, jak synchronizovat kontakty z poštovního programu s mobilním telefonem, a úplné začátečníky provedeme prvními kroky při práci s Wordem 2007.

Na zdarma přiloženém CD naleznete plnou verzi skvělého programu Registry CleanUp 2008. Tento program jednoduše, ale profesionálně vyčistí systémový registr Windows a postará se tak o to, že váš počítač bude rychlejší.

Tvorba www stránek